Експерт розповів про проблеми з пенсійною реформою у партії Порошенка в Раді

Пенсійна реформа стала предметом конфлікту між владними групами всередині.

Проблема з пошуком голосів і внутрішні конфлікти заважають політичній силі президента Петра Порошенка прийняти пенсійну реформу.

Про це пише експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Ігор Петренко, передає Ukr.Media.

"Ситуація в Раді з кожним роком загострюється, з кожним новим політичним сезоном стає все складнішою. Адже того, що можна ділити, стає все менше, а претендентів стає все більше. Тому і пенсійна реформа, і інші реформи, які потрібно втілити в життя, дуже важко проходять", — зазначає Петренко.

При цьому він вважає, що якби у влади була необхідна кількість голосів, законопроект про пенсійну реформу був би легко прийнятий, розглянутий за скороченою процедурою.

"Але вони цього не роблять, адже у них проблеми з голосами і внутрішні конфлікти. У тому числі між [першим заступником голови фракції БПП Ігорем] Кононенком [прем'єр-міністром Володимиром] Гройсманом, який тягнеться ще з кінця минулої сесії, коли Гройсман відмовився врахувати, скажімо так, настійні рекомендації Кононенка в плані перегляду бюджету", — пояснює Петренко.

За словами експерта, пенсійна реформа стала предметом конфлікту між владними групами всередині. Він нагадав, що Гройсман назвав реформу одним зі своїх пріоритетів і пообіцяв піти у відставку, якщо вона не буде прийнята. У той же час Кононенко, використовуючи свої ресурси, вирішив затягнути процес прийняття і зробити його для прем'єра максимально затягнутим.

"Говорити про зміну прем'єра… Не думаю, що це найголовніша мета. Можливо, і хотіли б. Але зняти – це одна справа, а знайти голоси для нового – складне завдання", — також зазначив Петренко.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий