На українців чекає значне зменшення пенсійних виплат: названа причина

Що на рахунок цього кажуть експерти — читайте в нашому матеріалі.

Величезний дефіцит Пенсійного фонду України може призвести до різкого зменшення виплат пенсіонерам. Багато експертів стверджують, що зараз бюджету бракує 16 мільярдів гривень, інформує Ukr.Media.

Фінансові фахівці відзначають, що вже зараз громадяни України після виходу на пенсію отримують близько 35% своєї зарплати. Водночас, стандарти Міжнародної організації праці, які Україна зобов'язалася виконувати, вимагають забезпечити українців пенсією не менше, ніж 40% заробітку.

Експерти також вважають, що пенсійна реформа Кабінету міністрів, яка передбачає зниження коефіцієнта оцінки стажу з 1,35 до 1%, призведе до скорочення усіх майбутніх пенсійних виплат. Навіть зростання заробітних плат і скорочення тіньового ринку праці не зможе врятувати ситуацію.

Більшість українців відчують сумні нововведення пенсійної реформи вже у 2019 році. Через кілька місяців українці, які виходять на пенсію, отримуватимуть приблизно на 26% менше, ніж їм би виплачували при аналогічних умовах, але керуючись старою формулою 2017 року.