Парубій вважає розпуск Ради порушенням Конституції України і має намір домагатися скасування даного рішення в судовому порядку

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій готовий оскаржити розпуск парламенту в Конституційному суді.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій має намір оскаржити рішення про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів в суді. Про це сам Парубій написав у Facebook, інформує Ukr.Media.

«Сумно і тривожно, що гарант Конституції України розпочинає свою діяльність на посаді з грубого порушення Конституції. Поганий знак», — зазначив Парубій.

У коментарях до публікації спікер Верховної Ради підтвердив, що збирається оскаржити указ президента у Конституційному суді.

Раніше Володимира Зеленського в порушенні Конституції звинувачував нардеп від Радикальної партії Олег Ляшко.

Однак, за словами секретаря Центральної виборчої комісії України Наталії Бернацької зупинити дострокові вибори у Верховну Раду після опублікованого указу вже не вдасться і він набуде чинності.

«Згідно з нормами чинного законодавства, якщо виборчий процес почався, то жодне з рішень судів не може його зупинити», — зазначила Бернацька.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський видав указ про розпуск Верховної Ради України 21 травня. Глава держави постановив, відповідно до частини другої статті 77, частин шостої і сьомої статті 83, пункту 1 частини другої статті 90 Конституції України та згідно пунктів 7 і 8 частини першої статті 106 Конституції України припинити повноваження нинішньої Ради.

Також визначено дату позачергових виборів у Верховну Раду.

«1. Припинити достроково повноваження Верховної Ради України сьомого скликання.

2. Призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

3. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради України.

4. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування», — йдеться в тексті указу.

Зеленський розпустив Верховну Раду внаслідок фактичного розпаду правлячої коаліції.