Три котли для ЗСУ. Що Росія задумала на ДонбасіСюжет

Три котли для ЗСУ. Що Росія задумала на ДонбасіСюжет

Фото: Getty Images Окупанти просуваються на Донбасі

Російські окупанти вкотре змінюють тактику просування на сході України в спробах домогтися хоч якоїсь військової перемоги.

  З самого початку повноцінного вторгнення Росії в Україну в окупантів був план узяти все угруповання українських Збройних сил на сході в один великий котел. Але ворог зіткнувся з потужним опором ЗСУ і зазнав серйозних втрат.   Через війну плани «імперських» масштабів під час боїв вкрай скоротилися. Наразі Росія зосередила всі свої сили на Луганській області. розповідає подробиці.     Росія відмовляється від повного оточення ЗСУ   Ще в березні РФ мріяла оточити українських солдатів на сході по лінії Харків–Дніпро–Запоріжжя. До квітня плани змінилися на вихід до адміністративних кордонів Донецької та Луганської області. У травні були спроби вийти на оточення Краматорська і Слов’янська, але ці спроби також виявилися безуспішними.   Зрештою російське командування прийняло рішення скоротити плани до трьох маленьких котлів. Так вважають експерти американського Інституту вивчення війни у ​​своїй останній доповіді.   Так російські сили намагаються забезпечити менші за розміром оточення, які можуть дозволити їм досягти поступового і розміреного прогресу на загальній картині бойових дій.  

Три котли для ЗСУ. Що Росія задумала на ДонбасіСюжет

Як змінювалися плани Росії щодо окупації України     Йдеться про три зони потенційного оточення українських військ у Луганській та Донецькій області:  

  • Район Сєвєродонецька (включаючи прилеглі Рубіжне і Лисичанськ)
  • Бахмут – Лисичанськ, навколо Золотого (на північний схід від Попасної)
  • Навколо українських укріп-позицій в Авдіївці

  Російські війська скеровують значну кількість своїх сил, артилерії та авіації для розгрому українських захисників у Луганській області і, ймовірно, витягують необхідні ресурси з району Ізюмської осі, оборонних позицій навколо Харкова, Донецька і Запоріжжя, зазначають американські аналітики.     Найважча ділянка фронту   «У них у 20 разів більше техніки, зараз на Донбасі. 1 до 20. Уявіть собі, які міцні наші воїни, який у нас народ», – розповідав раніше президент Володимир Зеленський, коли виступав на конференції в Давосі.   Президент також додав, що українським військам зараз не вистачає техніки, адже проти них воює країна з великою територією та великою кількістю збройних сил. За його словами, Україні потрібна техніка, яка може діяти на великій відстані, її наявність може врятувати сотні тисяч життів.   Найважча ситуація зараз у Сєвєродонецьку. «Місто знищується постійно і цілодобово», – каже голова Луганської ОВА Сергій Гайдай 25 травня. Окупанти штурмують місто із трьох боків, бої точаться вже на околицях.   Якщо раніше «столиця» підконтрольної Україні Луганської області була переважно під вогнем артилерії та авіації РФ, то тепер росіяни наблизилися до відстані мінометного обстрілу, додає Гайдай. У місті залишається близько 15 тисяч цивільних, що становить близько десяти відсотків від довоєнного часу.   Крім того, голова Луганської ОВА зазначає, що саме сюди Москва кинула максимум живої сили і техніки, щоб прорвати оборону українців. ЗСУ і Нацгвардія стримують натиск окупантів, але шляхи відходу досить обмежені, а лінії поставки в тилу вже під вогневим контролем росіян.   За прогнозами Гайдая, українські захисники мають протриматися ще кілька днів, щоб зменшити атакувальний потенціал росіян.   «Якщо вони [росіяни] до кінця цього тижня, тобто до суботи і неділі, не досягнуть успіху, то вони видихнуться, і тоді вже ситуація як мінімум стабілізується для нас», – запевнив він.   Перерізання траси Бахмут – Лисичанськ, незважаючи на заяву журналіста Юрія Бутусова, голова ОВА спростував. За його словами, траса прострілюється, але не перерізана, і сьогодні вдалося доставити гуманітарний вантаж.   Трасу називають «дорогою життя», бо вона є основним зв’язком області з підконтрольною частиною України. Зазначимо, що за 20 кілометрів на північний захід є інша траса, через яку хоч і за довшим маршрутом, але можна організовувати поставки.   Наразі росіяни окупували 95 відсотків території області. «Ситуація на Донбасі — дуже погана. Луганщина продовжує стримувати орду, яка знищує наші населені пункти. Обстріли не припиняються взагалі», – написав Гайдай увечері 25 травня у Facebook.  

Три котли для ЗСУ. Що Росія задумала на ДонбасіСюжет

Ситуація на Донбасі зараз     Потрібно готуватися до тактичного відступу   За словами речника Міноборони України Олександра Мотузяника, на сьогоднішній день противник справді має деякі успіхи на окремих напрямках, але говорити про відступ ЗСУ не можна, адже кроки, які роблить українське командування, продиктовані специфікою його стратегії.   «ЗСУ ведуть маневрену оборону на окремих ділянках фронту — змінюють позиції, відходять убік, за сприятливих умов проводять контрнаступ. Ми маємо широку мету — звільнити всю територію нашої країни», – сказав він 25 травня, додавши, що ситуація на сході дуже динамічна і швидко змінюється.   Колишній перший заступник Сил спеціальної операції України генерал Сергій Кривоніс, який у 2014 році керував обороною оточеного росіянами Краматорського аеродрому, вважає, що триматися за певну територію на тлі суттєвої військово-технічної переваги противника недоцільно.   Сучасна армія, як зазначив генерал, будується не на «особистому героїзмі солдатів», а на можливостях військово-технічного потенціалу країн, розповідає він в інтерв’ю ВВС Україна 25 травня.   Поки що він в Україні значно нижчий, ніж в РФ. Допомогти може прискорене постачання західного озброєння та навчання українських військових, а також розбудова економіки й активне формування мобілізаційного резерву в тилу.   «У певний момент поступившись у тактичному плані, ми можемо виграти стратегічно. На мою думку, зараз найголовніше зберегти тих українських воїнів, які є на сході, бо це мотивовані, з великим досвідом люди. Цих людей потрібно зберегти, щоб надалі наростити здатності української армії, технічно підкріпивши їх за рахунок Заходу і за рахунок власних можливостей», – додав генерал.   Кривоніс закликає не панікувати і спокійно підходити до ситуацій з тимчасовою втратою деяких територій, зокрема в Луганській області. «Ми знаємо цю місцевість і можемо використати певні штучні перешкоди для нашої оборони», – наголошує колишній керівник ССО.   «Залишення території не буде трагедією. Трагедія буде, якщо ми втратимо Збройні сили. Якщо вони будуть, то надалі ми зможемо забрати ці території назад. Інакше не буде ні того, ні іншого», – додав він.   Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович заявив, що зараз ми перебуваємо у важкому становищі, яке «погіршуватиметься».   «Протягом місяця-півтора, поки не прийде західна зброя, можливі оточення, можливе залишення позицій, можливі важкі втрати. До цього маємо бути готовими. Нас чекає важкий місяць: депресія, яка доходить місцями до паніки і взаємні важкі звинувачення в суспільстві», – написав він.   Докладніше про ситуацію на Донбасі у матеріалі Росія посилила наступ: чого чекати.  

Джерело