Юрій Бойко: Завдання №1 – мир, завдання №2 – зниження цін на газ і опалення

Зниження газових тарифів стане наступним кроком після відновлення миру в країні. Для цього є всі передумови та можливості.

Про це заявив засновник «Опозиційної платформи — За життя» Юрій Бойко журналістам у вівторок, 12 березня, інформує Ukr.Media.

«Після встановлення миру в Україні — наступним питанням стане зниження тарифів на газ. Вся країна стала заручником антилюдської і абсолютно бездарної політики влади. Спочатку ця влада задерла тарифи на таку висоту, що люди просто не в змозі платити, і посадили країну на голку субсидію. Потім, коли субсидій стало не вистачати — ввели бюрократичні перепони, щоб зробити їх недоступними. В цей опалювальний сезон майже 40% споживачів, які раніше отримували субсидії, виявилися їх позбавлені. Підсумок — люди просто відмовляються платити, тому що їм бракує грошей на елементарне. Тарифний геноцид не може і не повинен бути державною політикою», — заявив Юрій Бойко.

Він зазначив, що необхідно встановити таку вартість комунальних послуг, яка була б посильною для оплати жителями країни, які мають різні доходи.

«Нам потрібно зробити систему, яка дозволить людям нормально жити в цивілізованому суспільстві — знизити тарифи до рівня, який люди здатні оплачувати. Це біда, коли люди відмовляються від газу і виявляються викинуті у позаминуле століття, коли змушені рубати на дрова власні сади, щоб обігріти житло», — наголосив засновник «Опозиційної платформи — За життя».

Політик підкреслив, що існують реальні способи виходу з цієї ситуації, які він запропонував у вигляді законопроектів, які вже зареєстровані у Верховній Раді.

«Державна компанія видобуває 15 млрд кубів, якраз стільки, скільки необхідно для потреб населення країни. І ніякої проблеми немає в тому, щоб встановити нормальну ціну, щоб люди могли платити. Собівартість газу власного видобутку складає приблизно 2500 гривень з урахуванням всіх податків, інвестиційних складових. А продають людям по 8,5 тисяч гривень газ, який належить людям за Конституцією, з потрійним наваром. Ми зареєстрували законопроект, що дозволяє знизити ціну на газ до 4900 гривень для всіх споживачів, з урахуванням використання суміші вітчизняного і імпортного газу. І це потрібно негайно реалізовувати, разом зі списанням боргів за комунальні послуги малозабезпеченим і соціально незахищеним громадянам. Влада ж може запропонувати людям лише черговий тарифний геноцид. У день голосування потрібно пам'ятати, що ця влада пообіцяла МВФ газ по 12 тисяч грн у наступному році», — зазначив Юрій Бойко.

Нагадаємо, Юрій Бойко зареєстрував законопроекти, які назвав першочерговими для полегшення життя людей з-за антисоціальної політики влади: законопроект №9527, який стосується списання боргів за послуги ЖКГ, і законопроект №9403, який детально обґрунтовує реальну можливість зниження ціни на газ для всіх категорій споживачів.