В Україні встановлять норму витрат на оплату комуналки

Її планують розраховувати на основі відсотка від заробітної плати членів українських сімей.

У Кабміні планують визначити соціальний стандарт, який буде регламентувати норму витрат українських сімей на оплату комуналки, цитує міністра розвитку громад і територій Альону Бабак прес-служба міністерства (перейменоване Мінрегіонрозвитку). Бачення нового стандарту, за її словами, в уряді повинні виробити вже до кінця поточного тижня (тобто приблизно до 6 вересня), інформує Ukr.Media.

Бабак уточнює, що мова йде про встановлення максимального відсотка доходу, який сім'я повинна буде віддавати за комунальні послуги, «щоб їй це було доступно». Також вона підкреслила, що одним з головних завдань відомства залишається своєчасний початок опалювального сезону.

Зазначимо, що новообраний прем'єр Олексій Гончарук після свого призначення назвав вісім пріоритетів свого уряду. Серед інших — і зниження цін на комунальні послуги у платіжках за квартиру. І зменшення прибутку для підприємств-монополістів.

Нагадаємо, що 21 серпня 2019-го Кабмін затвердив формулу, за якою будуть вираховувати абонентську плату за надані комунальні послуги. Мова йде про всі сервіси, крім постачання електроенергії та газу, а саме — холодної та гарячої води, водовідведення, опалення та вивезення сміття.