У Раді перепишуть правила виробництва косметики відповідно до стандартів ЄС

У Комітеті з питань екологічної політики розглянули петицію щодо заборони використання тварин при тестуванні косметики.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування розглянув електронну петицію щодо заборони використання тварин при тестуванні косметичних засобів і запропонував розробити та затвердити технічний регламент з виробництва косметичної продукції, яка відповідала б правилам Європейського союзу. Про це повідомляється в Інформаційному управлінні Апарату Верховної Ради України, інформує Ukr.Media.

У Комітеті Ради з питань екологічної політики розглянули електронну петицію щодо заборони використання тварин при тестуванні косметичних засобів, яка набрала 25 338 голосів. Таким чином, у Раді будуть розробляти зміни до статті 26 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», де вказані правила поводження з тваринами, що використовуються в наукових експериментах, тестуванні, навчальному процесі, виробництві біологічних препаратів.

«Перш за все в ній зазначено, що використання тварин у наукових експериментах, біологічному тестуванні, навчальному процесі допускається лише у випадку, якщо відсутня можливість заміни їх іншими альтернативними методами та об'єктами. Перелік альтернативних методів і об'єктів для використання, замість експериментальних тварин, розробляється та затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти та науки», — повідомили в комітеті.

Члени комітету звернули увагу на те, що вільний обіг косметичної продукції на внутрішньому ринку ЄС дозволяється, якщо вона відповідає Регламенту № 1223/2009, який спрямований на забезпечення захисту здоров'я споживачів, встановлення правил оцінки безпеки продукції, а також заборони досліджень на тваринах.

Як зазначається, таким чином уряди країн ЄС мотивують виробників косметичних засобів використовувати альтернативні методи досліджень.

Тому, як зазначено, виникає питання імплементації цих стандартів в Україні, а саме: адаптація документів, створення нормативно-правової бази та компетентних органів, які забезпечать контроль їх виконання.

«…Комітет запропонував Міністерству охорони здоров'я до 1 січня 2020 року внести на затвердження Кабінетом Міністрів України проєкт технічного регламенту про косметичну продукцію, яка відповідає Регламенту (ЄС) № 1223/2009 Європейського парламенту і Ради на косметичну продукцію, яка розміщується на внутрішньому ринку ЄС. Кабінету Міністрів України Комітет рекомендує розробити і затвердити план заходів із впровадження технічного регламенту на косметичну продукцію», — йдеться в повідомленні.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий