Україна втратила місця у двох комітетах ПАРЄ

У комітетах з питань регламенту та з питань обрання суддів ЄСПЛ обмежили кількість представників від однієї країни.

Через нові правила бюро ПАРЄ Україна втратила місця у регламентному комітеті, який займається питанням зняття санкцій з РФ.

Рішення було прийнято в понеділок, 21 січня. Керівний орган ПАРЄ вирішив, що в комітетах з питань регламенту та з питань обрання суддів ЄСПЛ не може бути більше двох представників від кожної з держав-членів. Раніше такого обмеження не було, а склад комітетів формувався на основі пропозицій від політичних груп, інформує Ukr.Media.

"Завдяки цьому у регламентному комітеті було четверо українців — Володимир Ар'єв, Владислав Голуб, Юлія Льовочкіна та Сергій Кіраль (перший заступник голови комітету). Цей комітет має особливе значення, оскільки відповідав за розробку змін до регламенту, які мали зняти санкційний тиск з РФ і відкрити шлях до повернення росіян в асамблею", — наголошується у повідомленні.

Глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв зазначив, що внаслідок дискусії Бюро ПАРЄ "обнулив" перелік тих депутатів, країни яких перевищили нову квоту у два місця в комітеті.

"Було вирішено просто обнулити список, зараз у нас нуль місць в регламентному комітеті, і групи повинні висувати нових кандидатів", — пояснив він.

Також постраждали українські представники в комітаті з питань виборів суддів ЄСПЛ (чотири депутати від України). За новими правилами втратили місця в комітетах також представники ряду інших держав.

Нагадаємо, у понеділок, 21 січня стартувала зимова сесія ПАРЄ у Страсбурзі. На ній був переобраний президент ПАРЄ Ліліан Морі-Паск'є.

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий