Це вбереже їх від гниття: як правильно поливати орхідеї з настанням холодів?

Холодна пора року змушує змінювати догляд за кімнатними рослинами. Зокрема, це стосується орхідеї, яка дуже любить тепло. Відповідно, вона потребує особливої уваги перед зимою.

Як часто поливати орхідею? 

Для профілактики іноді треба вносити у воду розчин марганцівки. Це вбереже квітку від появи грибка. Найкраще, коли температура води для поливу має +30-35.

В період цвітіння квітки переважно поливають 2 рази на тиждень, а от зимою – всього 1 раз на 2 тижні.

Однак, обприскувати рослини в зимову пору необхідно частіше, надто – якщо вони перебувають біля батарей.

Для поливу орхідей найбільше підходить дощова вода, тому що це така, яку отримують квіти в природному середовищі. Утім, не у всіх є можливість її накопичувати та зберігати. У такому випадку дощову воду замінюють на дистильовану, яку частково можна змішати з водопровідною в пропорції 2:1. Деякі садівники радять додавати у воду кілька крапель лимонного соку.

Запам’ятайте, що звичайною водою з крана, орхідеї краще не поливати, бо вона містить велику кількість кальцію. І це може завадити рослині зацвісти згодом.

  Способи поливу орхідеї в холодну пору

Є декілька методів поливу орхідей. Перший – рекомендується використовувати для поливу пізньою осінню чи взимку, якщо рослина стоїть біля батареї та отримує багато теплого повітря.

Метод полягає у тому, що вазон, в якому розміщена квітка, ставлять в інший та більший. У нього воду наливають так, аби вона перекривала десь 1 сантиметр землі основного горщика. Треба зачекати до пів години й тоді відлити воду, що залишилась.

Існує й інший спосіб – занурення. Його використовують, аби не переохолодити корені рослини. Тоді вазон з рослиною ставлять трохи менше, ніж на половину, в місткість з водою. При такому методі орхідея замочується в горщику з дірками, що дає змогу воді проникати всередину. Субстрат стає зволоженим. Горщик виймають десь за пів години.

Корисна порада: якщо ви утримуєте орхідею на підвіконні, то покладіть на нього пінопласт. Цей матеріал буде захищати квітку від холоду, який може потрапляти через шпари біля вікна.

Джерело