Передавати показники усіх лічильників в один день: реальність чи блакитна мрія українців?

Оплачувати комунальні послуги – не зручно. Точніше, не зручно передавати показники лічильників за всі спожиті послуги у різні дати місяця.

Попри сервіси постачальників, зручні додатки та можливість просто скинути фото лічильника – всі комунальні підприємства збирають показники у різні дати місяця.

Наприклад за газ показники треба передавати до 5 числа, за воду з 27 числа, а за світло – в останній день місяця.

Втім, впорядкувати такий комунальний хаос у Рівному, і передавати всі показники в один період не можливо.

У міській раді нам відповіли, що це залежить виключно від надавачів послуг. Місто вважає, що не може втрутитися в цей порядок, тож знімає з себе будь-яку відповідальність.

 

Не має більше такого досвіду і в жодному іншому українському місці, розповів голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

На його думку, впорядкувати дати передачі лічильників було б дуже правильно, і комфортно передусім споживачам, але поки охочих за це взятися – не знайшлося.

До слова у більшості країн Європи показники передають раз на два місця, і відбувається це за всі послуги в один період. Тобто тут сервіс уніфікований. Зауважимо, що в кінці року комунальники проводять перерахунок плати за спожиті послуги. У разі економії, надлишок споживачам повертають, а якщо хтось недоплатив, то навпаки – доплачуватиме.

Джерело