Постійна втома та задишка: у Рівному чоловіку зробили унікальну операцію

Вперше в Рівненській області провели імплантацію оклюдера та виправили дефект міжпередсердної перетинки ендоваскулярним методом під контролем черезстравохідної ехокардіографії.

Вчора у міській лікарні прооперували малоінвазивним методом рівнянина 1985 р.н. Чоловік звернувся зі скаргами на задишку, відчуття втоми. Проведене обстеження виявило дефект міжпередсердної перетинки діаметром 13 мм.

Команда Романа Овсійчука Відділення інтервенційної радіології та реперфузійної терапії після пройденого навчання провела імплантацію оклюдера. Операція проводилась без розрізу, через прокол судини стегна під контролем черезстравохідної УЗД і рентгеноскопії.

Оклюдер – пристрій, що являє собою два поєднані диски з нітинолу (сплав титану та нікелю, що має властивості пам’яті форми), заповнені тонкими нитками з дакрону (синтетичний полімер).

Ці матеріали повністю біосумісні та гіпоалергенні, не мають магнітних властивостей. У складеному стані оклюдер розташовується в тоненькій трубочці – катетері.

При розправленні в порожнині серця набуває своєї початкової форми таким чином, що один з його дисків розташовується в лівому передсерді, другий – в правому, закриваючи патологічний отвір.

У КНП «Центральна міська лікарня» РМР планується розширювати спектр сучасних ендоваскулярних методик.

Завдяки цим інтервенційним методикам вади серця можна лікувати без розрізу грудної клітки, без застосування штучного кровообігу та зупинки серця, без глибокого наркозу.

Джерело