Рівнян та гостей міста запрошують дізнатися таємниці вулиць Шкільна та 16 Липня

Рівненська обласна бібліотека запрошує всіх рівняни та тих, для кого під час війни Рівненщина стала домівкою, на недільні пішохідні тематичні екскурсії: вул. Шкільна та вул. 16 Липня.

Екскурсії відбудуться 8 травня о 13:00.

Збір групи — Рівненська обласна бібліотека (біля фонтану) за адресою вул. Короленка, 6.

Тел. для довідок: 63-33-39, +38 067 360 7427.

Екскурсія безплатна та з дотриманням карантинних вимог.

Вулиця Шкільна є однією з найдавніших у місті Рівне. Забудова вулиці розпочалася ще з Середньовіччя, про що свідчать обстеження котловану між вулицями Соборною та Шкільною, проведеного навесні 2003 року. Тоді й були виявлені залишки середньовічних будівель.

Вулиця Шкільна загалом була заселена єврейськими родинами. Разом із ще однією найстарішою вулицею – Замковою, вона утворювала єврейський квартал у середмісті. Відтак, Шкільна була головним осередком єврейського культурного життя Рівного.

З нами ви глибше пізнаєте історію міста та його сьогодення, дізнаєтесь про маловідомі археологічні дослідження історичного центру Рівного, про походження назви вулиці, яка з’явилася ще за часів середньовіччя, довідаєтеся про цікаві факти біографії людей, пов’язаних з її історією, про засновницю міста М. Несвицьку (Рівненську), про ті унікальні старовинні споруди, що ще збереглися тут з минулих століть, познайомитеся з історією культових споруд.

Не менш колоритна вулиця 16 Липня.

Таємницями і цікавинками тут дихає кожен закуток. На вулиці знаходиться одна з найстаріших рівненських будівель, яка причаїлася серед зелених насаджень у мальовничому куточку в самісінькому серці Рівного.
Вулиця 16 Липня має свою давню таємничу історію. Вона називалась Директорська, Галлера, Кенігсбергштрассе, Леніна, Комуністична, 16 Липня – з 1991 року. Протягом століть вона була місцем, де відбувалося багато історичних подій. Будинки на цій вулиці є пам’ятками історії та культури.

Про це інформує пресслужба Рівненської обласної бібліотеки