Реєстр корупціонерів України доступний широкому загалу

Нацагентство з питань запобігання корупції відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, з урахуванням безпекових аспектів.

— Відкриті дані – це потужний інструмент доброчесності, а отже антикорупції. Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті і дані Реєстру декларацій, – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Міноборони повідомило про відсутність ризиків у разі відновлення доступу до реєстру, однак за умови, що не відображатимуться відомості про місце роботи, а також посади на час вчинення особою корупційного або повʼязаного з корупцією правопорушення.

НАЗК веде цей реєстр з лютого 2019 року. Але з початком повномасштабного вторгнення доступ до Реєстру у березні 2022 року закрили.

У реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення.

Тут відображають інформацію щодо осіб які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення і щодо яких уже є рішення суду. 

Зокрема в реєстр внесено інформацію щодо міського голови Рівного Олександра Третяка. 

Джерело