Загадка сталінок: Чому в них робили 4-метрові стелі, а кімнати розділяли порогами

За часів СРСР як гриби після дощу почали з’являтися сталінки. Це були унікальні будівлі, побачити такі ж сучасні будинки неможливо. Адже там були високі стелі та відсутні прохідні кімнати.

Навіщо у сталінках робили високі стелі?

Сталінки – це будинки, де мешкали переважно високі чиновники. Висота до стелі була щонайменше 3 м, а бували будинки, де було і 4 м. У номенклатурних будинках високі будинки були для зручності мешканців, а ось в типових і рядових будівлях високі стелі зводилися, щоб використовувати будівлі під комуналки й гуртожитки, аби там було більше повітря.

Навіщо робили пороги у дверях?

У час будівництва сталінок не було центрального газопостачання і опалення. Грілися лише класичним пічним опаленням. Тож, щоб не втрачати тепло, там у всіх кімнатах були пороги. Ця деталь забезпечувала щільне прилягання дверей до підлоги, аби не було втрати тепла. Також поріг був як засіб звукоізоляції, бо перегородки у сталінках були досить тонкими.

Ціна сталінок у ХХІ столітті

Попри те, що будинкам вже понад 60 років, квартири у них досі коштують недешево. Високі стелі і товсті зовнішні стіни є важливою перевагою таких пропозицій. Проте найголовніше — місце розташування. Адже вони стоять переважно у центральних частинах міста.

Наприклад, у Рівному можна придбати однокімнатну сталінку без ремонту і техніки за 30 тисяч доларів.

 

А квартири у такому ж стані у новіших хрущовках коштують подекуди на 10 тисяч доларів менше.

Джерело: glavred

Джерело