ОБСЄ нарахувала за чотири дні майже 800 порушень «тиші»

СММ ОБСЄ зафіксувала у період з вечора 23-го до вечора 27 грудня 689 порушень режиму припинення вогню в Донецькій області та 108 — на Луганщині.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у щоденному звіті №303/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні 28 грудня.

"У період із вечора 23-го до вечора 27 грудня в Донецькій області Місія зафіксувала 689 порушень режиму припинення вогню, зокрема 110 вибухів (3 розриви боєприпасів, 12 вибухів від вихідного вогню та 95 вибухів невизначеного походження)", — йдеться у звіті.

Більшість порушень виявлено в районах на схід від н. п. Черненко (підконтрольний урядові, 86 км південніше Донецька) та на північ від н. п. Широкине (підконтрольний урядові, 100 км на південніше Донецька).

За той самий період у Луганській області Місія зафіксувала 108 порушень режиму припинення вогню, зокрема 30 вибухів невизначеного походження.

За даними спостерігачів, більшість таких фактів виявлено на південний захід, захід і північ від ділянки розведення в районі Золотого (підконтрольне урядові, 60 км на західніше від Луганська), а також на південний захід від Попасної (підконтрольна урядові, 69 км на захід від Луганська).

Загалом після засідання Тристоронньої контактної групи 22 липня 2020 року, на якому була досягнута домовленість про посилення режиму припинення вогню, починаючи з 27 липня, СММ зафіксувала в Донецькій і Луганській областях щонайменше 98 299 порушень режиму припинення вогню.

Як повідомляв Укрінформ, 9 грудня Україна запропонувала в ОБСЄ вжити 10 конкретних кроків, включаючи нове "різдвяне" перемир’я, з метою виходу з глухого кута на переговорах із врегулювання розпочатого Росією збройного конфлікту. Однак у Москві відхилили українську пропозицію.

Источник

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий