Маски для 6-річних: Бельгія втретє за останні тижні посилила карантин

Уряд Бельгії втретє за останні три тижні посилив заходи, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу.

Як повідомляє Укрінформ, про це пише The Brussels Times.

«Осіння хвиля виявилася набагато тяжчою, ніж ми очікували. Рівень інфікування є одним з найвищих в Європі. Під тиском опинилася не лише сфера охорони здоров’я, а й інші сектори, зокрема освіта, та й усе суспільство», — повідомив за підсумками засідання урядового Консультативного комітету прем’єр-міністр Александр Де Кроо.

Нові заходи передбачають, що масковий режим віднині поширюється на всіх дітей від 6 років. Шкільні класи, в яких на COVID-19 захворіють принаймні двоє учнів, закриватимуть на карантин. У всіх навчальних приміщеннях обов’язково мають бути датчики CO2 для контролю за якістю повітря. Всі позакласні заходи скасовуються.

У середній та старшій школах заняття можуть проводитися за присутності не більш як половини кількості учнів в кожному класі. У початкові школі та в дитсадках різдвяні канікули розпочнуться на тиждень раніше, з 18 грудня.

При цьому наступного тижня особлива увага приділятиметься щепленню освітян третьою дозою COVID-вакцин.

Жителям Бельгії заборонено зустрічатися у складі великих груп, за винятком особливих випадків, таких як похорон або одруження. З понеділка кількість учасників заходів у закритих приміщеннях (у тому числі в театрах і кінотеатрах) обмежена 200 особами. При цьому в усіх мають бути захисні маски та COVID-сертифікати.

Сертифікати про вакцинацію та маски також обов'язкові для учасників масових заходів просто неба, зокрема різдвяних ярмарків.

У закладах харчування кількість відвідувачів за одним столом обмежена 6 особами, працювати вони можуть тільки до 23:00.

Також бельгійцям рекомендують якомога більше обмежити особисті контакти.

Як очікується, ці заходи будуть чинними до завершення зимового періоду.

Зазначається, що з 23 до 29 листопада у Бельгії щодня реєстрували в середньому 17 862 нові випадки COVID-19 (найбільше — 22-го, коли інфікування виявили в 25 574 осіб). Так званий репродуктивний рейтинг вірусу залишається більшим за одиницю, тобто інфекція продовжує поширюватися.

Источник