Сьогодні, щоб залучити гроші, можна просто насипати в гаманець насіння льону.
10 листопада православні християни згадують великомученицю Параскеву. Особливо шанують її жінки, так як свята вважається бабиною заступницею, інформує Ukr.Media.
Історія свята
Великомучениця Параскева — зразок стійкості і істинної православної християнки. Жила вона в III столітті, батьки були заможними людьми, і дівчина могла б купатися в шовках і золоті, ні в чому собі не відмовляючи. Але вона віддала перевагу обітниці безшлюбності, аскетичному способу життя, повністю присвятивши себе вірі.
Параскева дуже ревно ставилася до звичаїв християнства, тих, хто їх дотримувався, істинно заохочувала, а відступників карала.
Звичаї та традиції свята
Ікона великомучениці Параскеви повинна бути в кожному будинку, так як вона покровителька сімейного щастя. Образ прийнято прикрашати запашними травами і квітами, стрічками. Коли хтось хворіє, можна взяти квітку з ікони і прикласти до недуги, а з трав заварити настій. Зцілення обов'язково настане.
Молитви до цієї святої можна знайти в молитвослові або придбати в церковній крамниці акафіст. Звертатися треба, відкинувши всі зайві і погані думки, повністю зосередившись на своїх проханнях.
Заборони на день Параскеви
Параскева любить благочестивих і працьовитих жінок, їм вона благоволить і допомагає. Тому напередодні свята потрібно переробити всю домашню роботу, провести прибирання житла, щоб 10 листопада на господарські справи не відволікатися, а присвятити день молитвам.
Категорично забороняється купатися, прати, купати дітей, мити підлогу в будинку. Вважається, що в цей день вода в колодязях свята, погано використовувати її на господарські потреби. Якщо не послухатися, то колодязь може пересохнути, а у господарів будуть проблеми.
Не можна займатися будь-якою жіночою роботою (шиття, вишивання, в'язання). Кажуть, якщо порушити цю заборону, Параскева може покарати за непослух.
За старих часів в цей день дозволялося тільки м'яти і тріпати льон. Так як Параскева вважається організаторкою жіночого щастя, то всі боялися порушувати заборони, особливо сім'ї, де були дівчата на виданні.
Обряди в день Параскеви Лляниці
Своєю помічницею її вважають і молоді дівчата, і зрілі жінки. Просять святу кожна про своє — одні про вдале заміжжя і хорошого нареченого, інші про хороше самопочуття рідних, везіння і сімейне щастя.
Існує ритуал, який жінки проводять в цей день від невезіння у коханні і житті. Потрібно набрати в день Параскеви чистої води з колодязя або джерела, і опустити в неї свої особисті предмети і інструменти: гребінці, стрічки, дзеркало, п'яльця, спиці, гачки. Виймати бажано на наступний день, всі речі будуть освяченими Параскевою і щасливими.
Народні прикмети
- Хто в цей день над людьми насміхається, тим на тому світі ще як дістанеться.
- Хто 10 листопада підлогу миє, ті на тому світі будуть в помиях валятися.
Залиште відповідь