Інакше Вас можуть ошукати шахраї.
Кредитні картки можуть бути зручними та надійними, але ось деякі випадки, коли передання чи введення цифр з вашої картки може бути небезпечним, інформує Ukr.Media.
Коли адреса веб-сайту не починається з "HTTPS"
Якщо ви не бачите цих п'яти букв у адресному рядку веб-сайту, на якому ви намагаєтеся здійснити платіж, це означає, що сайт не захищений. HTTPS — це протокол для безпечного зв'язку через комп'ютерну мережу, яка широко використовується в Інтернеті. Його основною мотивацією є аутентифікація відвідуваного веб-сайту та захист конфіденційності та цілісності обмінюваних даних. Коли URL-адреса починається з "HTTPS", сайт є безпечним, і ви можете використовувати кредитну картку для здійснення платежів на ньому. Якщо сайт не містить "s" у цій початковій частині URL-адреси, відмовтеся від покупки в Інтернеті та спробуйте скористатися платіжною системою третьої сторони, наприклад PayPal. Ці сайти є ще одним бар'єром між організацією та вашою кредитною інформацією. Якщо все інше не вдається, спробуйте сплатити особисто.
Коли ви відповідаєте на електронний лист
Насправді краще надати дані про кредитну картку комусь по телефону (тільки тоді, коли ви ініціювали дзвінок) або навіть за допомогою текстового повідомлення, ніж відповідати номером вашої кредитної картки в електронному листі. Існує техніка, що називається "фішинг" або "фішинг списом", і вона включає повідомлення електронної пошти, призначені для вилучення номера вашої кредитної картки для несанкціонованого придбання. Перш, ніж натискати будь-яке посилання, шукайте підказки про фішинг, такі як орфографічні помилки, незвичайне використання мови та логотипи, які виглядають недоцільними. Інший метод полягає в тому, щоб навести курсор миші на посилання, не натискаючи на нього, і перевірити, чи можна визначити URL-адресу отриманого листа. Шукайте той самий сайт за межами електронної пошти та порівнюйте їх. Якщо є щось підозріле, не робіть покупку або зробіть її з іншого сайту.
Коли благодійники підходять до вас на вулиці
Досить часто, і головним чином у великих містах, ви побачите, що благодійні фандрейзери йдуть вулицями, намагаючись зібрати пожертвування у вигляді грошей для різних причин — навколишнього середовища, благополуччя дітей, догляду за домашніми тваринами, або навіть для декількох цілей одночасно. Вони можуть лише попросити вас записати ваше ім'я, щоб вони могли зв'язатися з вами пізніше, але якщо вони просять вашу кредитну картку, будьте обережні. Відомо, що ці причини спрямовані на емоції людей, щоб змусити їх пожертвувати. Хоча в деяких випадках це є законним, вони можуть замість цього бути шахраями, які прагнуть отримати дані та інформацію про вашу кредитну картку. Якщо ви хочете зробити свій внесок у добру справу, безпечніше буде відвідати їх веб-сайт, перевірити, що це безпечно, а потім зробити пожертвування через нього.
При спілкуванні з ким-небудь по телефону
Намагайтеся уникати надання інформації по кредитній картці по телефону просто з тієї причини, що ви не знаєте, куди вона потрапить після того, як ви покладете слухавку. Ви також не знаєте, хто прослуховує дзвінок — чи це будуть люди біля вас, хтось інший на тій же лінії, або навіть людина на іншому кінці телефону, яка записує ваші цифри. Одним з найбільш поширених прикладів надання інформації про карти через телефон є закупівля продуктів харчування. У таких ситуаціях, як і в інших випадках, коли постачальник запитує інформацію про картку по телефону, замовляйте послугу в Інтернеті або особисто оплачуйте готівкою, що буде значно безпечніше.
Коли торговець в Інтернеті не має жодних відгуків або попередніх покупців
Якщо ви розглядаєте можливість придбання товару у продавця у будь-якій торговій точці від eBay до Etsy, то перегляньте його дані в Інтернеті. Якщо ви погуглите його є тільки один список товарів продавця, без онлайн-оглядів, без відгуків від інших клієнтів, і немає облікових записів у соціальних медіа, то ви повинні подумати двічі про передачу своєї інформації з картки. Це стосується, звичайно, інтернет-торговців, але також і реальних торговців. Інтернет дав споживачам набагато більш ефективний спосіб оцінити репутацію компаній, з якими ми ведемо справи, тому використовуйте його. Також шукайте контактну інформацію на веб-сайтах, з яких ви купуєте, включаючи адресу та номер телефону, якщо ви не знайомі з продавцем. Перехресно поукайте посилання на адресу та телефонні номери, шукаючи їх у пошуковій системі, щоб дізнатися, чи дісно вони належать торговцю.
Коли ви робите покупку, яку не можете собі дозволити
Це звучить як просте правило, але гори боргів, які є у багатьох людей на кредитних картках, доводять, що це не так. Використовуйте свою кредитну картку для зручності, яку вона надає, та будь-які корисні речі, які ви можете придбати, але оплачуйте лише те, про що ви знаєте, що зможете повністю повернути гроші. Хоча деякі люди нарощують заборгованість за своїми кредитними картками, інші люди, які використовують свої карти як інструмент для більшої зручності, фактично економлять купуючи зі своїх карток.
Коли продавець повинен взяти вашу картку для оплати товару
Цей варіант є поширеним при оплаті рахунків в ресторані або барі, та навіть — магазинах. Особливо, якщо ви не подорожуєте за кордон, є ймовірність того, що це нормально. Але надати будь-якому продавцю можливість взяти карту несе в собі загрозу, що полягає в тому, що він може записати або сфотографувати карту для використання її даних пізніше. Приклад високого ризику — Бразилія. Під час Олімпійських ігор 2016 року у багатьох людей записали дані з карток в ресторанах. Один робітник великої корпорації — менеджер з питань безпеки навіть розповідав історію про те, що коли він сидів за столиком, то спіймав офіціанта із спеціальним клонуючим пристроєм під курткою, котрий намагався провести оплату за столиком. Офіціант побіг, коли його покликали. Краща порада — ніколи не випускати свою картку з поля зору і не боятися просити торговців принести вам варіанти оплати. Це стає все більш поширеним в Європі, де у ресторанах приносять пристрої на стіл, щоб прийняти оплату, і це має бути поширеним всюди.
При покупці в Інтернеті під час підключення до громадського Wi-Fi
Введення будь-якої особистої інформації на веб-сайт (незалежно від того, чи є сайт безпечним чи ні) може представляти ризик, якщо підключення до Інтернету не є безпечним, і це включає в себе загальнодоступний Інтернет або будь-який Інтернет без захисту паролем. Наслідком такого підключення та покупок є те, що будь-яка конфіденційна особиста інформація (паролі, персональні дані та інформація про кредитну картку) може бути прочитана всіма, хто намагається потрапити в мережу. Краще зачекати, доки ви перейдете на безпечне з'єднання, перш, ніж вводити будь-яку конфіденційну інформацію, наприклад, паролі або номери кредитних карток. Видаліть мережі Wi-Fi з пристроїв, які не є вашими, і переконайтеся, що захистили з'єднання Wi-Fi унікальним приватним паролем. Також не використовуйте з'єднання Wi-Fi, які не відомі як безпечні (подумайте: бездротовий доступ до Інтернету (Wi-Fi) у кафе, безкоштовний бездротовий доступ до Інтернету (Wi-Fi у вашій будівлі або в аеропорту), якщо це не зроблено через безпечний VPN.
При купівлі чогось на громадському комп'ютері
Під час веб-пошуку на комп'ютері загального користування чи комп'ютері іншої особи, яку ви не знаєте або якій не довіряєте, краще зберігайте свою кредитну картку під замком і ключем. Громадський комп'ютер може мати пристрої або програмне забезпечення для запису всіх натискань клавіш, також відомих як кейлоггер. Комп'ютери також можуть містити шкідливе програмне забезпечення та інші інструменти для крадіжки вашої інформації. Тому, що ви не можете перевірити безпеку загальнодоступного комп'ютера, ви не повинні використовувати вашу кредитну картку на веб-сайті, до якого ви отримали доступ з цього комп'ютера.
Якщо ви бачите громіздкі, пластмасові, виставлені дроти на пристроях чи терміналах для користування картками
Пристрої у точках продажу, які були підроблені (включаючи налаштування "скиммеров" для крадіжки даних з платіжних карток), можуть бути важко помітними, але ви повинні про них знати і уникати їх. Якщо ви бачите громіздкі, пластмасові, відкриті дроти або інші речі, які виглядають "відключеними" від пристрою, який ви збираєтеся використовувати, то розгляньте можливість попередити про це працівників або правоохоронні органи. Все більше і більше споживачів повинні пильнувати свої картки, не випускати їх з поля зору і не користуватись підозрілими пристроями для зчитування інформації та покупок.
Залиште відповідь