Цього дня не можна грати весілля та свататися, інакше союз призведе до проблем.
16 вересня православна церква вшановує пам'ять святої мучениці Домни Никомідійської, інформує Ukr.Media.
Історія свята
Домна Нікомідійська жила в кінці III — початку IV століття. За правителя Максиміліана була язичницькою жрицею. Прийнявши християнську віру, постраждала за свої переконання і вшановується як мучениця.
Звичаї та традиції
До дня Домни поспішали зібрати весь льон і підготувати його до подальшої обробки.
Після цього дня починало холоднішати, тому 16 вересня в селах переходили в будинки з літніх веранд, кухонь і прибудов.
Щоб життя було вдалим і щасливим, в день Домни на Русі було прийнято позбавлятися від мотлоху і непотрібних речей.
Господині в цей день готували житло до зими — затівали генеральне прибирання в сараях, коморах і в будинку. Перебирали всі речі, перепирали, ганчір'я спалювали, а предмети побуту і одяг, які були в хорошому стані, роздавали нужденним.
У будинок, де багато мотлоху, щастя не заглядає, удача його обходить стороною. На Домну з дому викидають весь мотлох, щоб придбати благополуччя на осінь. Ви також не полінуйтеся і проведіть в цей день прибирання в будинку. Ті речі, які вам не потрібні, віддайте бідним, що треба викинути — викиньте не шкодуючи. У городі спаліть весь мотлох разом з картопляним бадиллям. Наші предки вважали, що це вірний спосіб придбати благополуччя і щастя для всієї родини на цілий рік!
Треба сказати, що у вогонь кидали навіть ті речі, які згоріти не могли, тому що таке багаття не тільки допомагало позбутися від мотлоху, а й символізував повне очищення будинку від усього поганого.
А ось взуття нікому не віддавали. До нього ставилися шанобливо, так як вважали його хорошим оберегом від негативу. Кілька пар чобіт закріплювали біля хвіртки або воріт, щоб уберегти від «лихого ока» будинок і двір. Решту розвішували під дахом обори, вважалося, що вони збережуть від пробою ауру домашньої худоби. Говорили, що чим більше висить постолів, тим сильніший захист. Погана людина зупиниться біля будинку, почне взуття перераховувати, зіб'ється і забуде капость створити.
Обряди в день Домни
Чому сьогодні потрібно спалити все старе?
Наступала осінь, зменшувався світловий день, в'яла природа, наближалися холоди — все це наші предки асоціювали зі старими речами. Щоб скоріше прийшла весна і природа прокинулася від зимової сплячки, було прийнято розводити велике багаття і спалювати в ньому все старе. Так народ налаштовувався на перетворення життя і його оновлення.
Народні прикмети
Залиште відповідь