Сьогодні не рекомендується позичати і вирішувати фінансові питання — до грошових проблем.
Більшість народних свят на Русі являють собою симбіоз язичницьких, дохристиянських вірувань і обрядовості православної культури, інформує Ukr.Media.
Одним з таких є день Сисоя. Він відзначається щороку 19 липня. Церквою в цю пору шанується пам'ять преподобного Сисоя Великого і святого Сисоя «схимника Печерського».
Історична довідка
Про життя преподобного Сисоя Великого збереглося мало достовірних відомостей. Відомо лише, що своє земне життя (більше 60 років) преподобний провів у суворій аскезі в одній з печер на території південного Єгипту.
Завдяки постійному духовному подвигу, преподобний Сисой знайшов високу духовну чистоту і дар чудотворця. Згідно з народними легендами міць святого була настільки велика, що дозволяла йому ходити по воді і воскрешати раніше померлих людей.
Попри аскетичну строгість стосовно себе, в спілкуванні з стражденними, що приходять до входу його печери, преподобний завжди виявляв турботу і участь, в незалежності від рангів і стану прохача.
Незадовго до смерті святий відлюдник набрав до себе учнів. Вони-то і засвідчили мирну кончину вчителя. Останніми словами Сисоя була розповідь про святих апостолів і пророків, що прийшли до його смертного одру. Після чого обличчя старця просяяло і він помер.
Про життя святого Сисоя-схимника до приходу в Києво-Печерську лавру нічого не відомо. У стінах монастиря він прославився своєю великою аскезою: повним відчуженням від мирян, окремим проживанням від братів-ченців і найсуворішим утриманням від усього, що було не пов'язане з молитвами до Господа.
Мироточиві мощі святого зберігаються у Феодосієвих печерах разом з іншими реліквіями Лаври.
Народні традиції та обряди
Преподобний Сисой є традиційним покровителем землеробів. До нього моляться про гарну погоду і рясний врожай.
У цей день на Русі було заведено гуляти босоніж по ранковій росі: вважалося, що вона зміцнює здоров'я.
В день Сисоя селяни чистили і приводили в порядок льохи для швидкого збору нового врожаю. Першим в льох строго повинен був спуститися господар будинку.
Якщо з якоїсь причини ця процедура порушувалася, то члени сім'ї читали спеціальну огороджувальну змову, інакше в погребі могла завестися нечисть — підполянник, яка обов'язково винищила б весь складений урожай ще до приходу весни.
Підполянник вважався дуже сильною і агресивною нечистю, тому для його змору часто запрошували не тільки відунів, а й місцевих священників, окропляли святою водою не тільки льох, а й весь будинок.
Також 19 липня на Русі починався збір смородинової ягоди і аґрусу.
Повір'я та прикмети
- Місяць в ніч на 19 липня яскраво-білий — день буде сухим, але холодним;
- На небі хмари з жовтуватим відтінком пливуть — скоро почнеться дощ;
- Листя жовтіти починає — осінь прийде рано, але буде короткою і холодною, а зима морозною і довгою;
- Якщо в ніч на 19 липня Місяць надзвичайно великий і зеленим кольором по краях відливає — чекайте сильних затяжних дощів з грозами;
- На березі кора розшаровуватися починає — осінь буде сухою, але ранньою, а зима довгою, але м'якою;
- Туман вранці стоїть і до полудня не сходить — восени буде багато грибів.
Залиште відповідь