22 листопада — Мотрона зимова, Зимовий день: історія, традиції, обряди та прикмети свята

Сьогодні не можна робити стрижку, манікюр і педикюр — взимку доведеться багато хворіти.

Народне свято Мотрона Зимова відзначається 22 листопада. Віруючі православної церкви в цей день вшановують пам'ять преподобної Матрони Константинопольської. Інші назви свята: Матрона Зимова, Мотрона наставниця, Зима стає, Зимовий день, інформує Ukr.Media.

Історія

22 листопада — православне свято — День преподобної Матрони Царгородської, що жила в V столітті в Константинополі. В юності дівчина за наполяганням батьків вийшла заміж за багатого чоловіка, але вибрала чернецтво і згодом стала ігуменею.

У цей день з'явилася на світ блаженна Матрона. Блаженна допомогла багатьом людям. Зцілювала хворих і немічних, підтримувала молитвою стражденних. За три дні до смерті вона передбачила свою смерть. У 1999 році була канонізована.

Про що моляться до Матрони Зимової:

  • Про заміжжя і вагітність
  • Про здоров'я дітей
  • Про засуджених
  • Про те, щоб знайти роботу

Звичаї та традиції свята

Вважається, що з цієї дати зима вступає в свої права. 22 листопада зима встає на ноги, налітають морози, і в народі говорили, що зима їде на білому коні, а коли вона втомлюється, в сани запрягає рябого коня — тоді починаються відлиги, сніг буріє і подекуди навіть з'являються проталини. Помічено, що 22 листопада найчастіше стоїть холодна і вітряна погода.

Заваріть трав'яний чай

З Мотрони Зимової починали лікування цілющими рослинами, зібраними влітку. До цього часу вони вже добре висушилися на горищах.

Вважається, що саме зараз вони володіють максимально корисними властивостями. З них заварювали чай. Однак, найголовнішою травою в цей день був іван-чай. Вважалося, що він володіє чарівною силою і навіть допомагає в пошуках скарбів.

Травами користувалися в кожному будинку — інші способи стали доступні народу нещодавно. Але були і набагато більш обізнані у використанні трав. Вони були відомі по всій окрузі, і до них приходили і приїжджали здалеку.

Роздайте непотрібні речі

У селах 22 листопада також було заведено перебирати речі і ті, що стали малі, віддавати бідним і жебракам. Це був день, коли необхідно було позбутися від непотрібних речей, особливо тих, що вийшли з ужитку. Адже кожна зіпсована річ "забруднює" будинок, несе в нього хвороби і невдачі.

До розряду непотрібних можна віднести предмети гардероба, які не надягали протягом 3 років. Однак, існувала й інша думка, що, коли старі речі, що ввібрали енергетику людини, викидалися або віддавалися, з ними викидалася або віддавалася удача і фінансове благополуччя.

Тому віддавати одяг потрібно тільки після прання. Якщо ви роздасте не випрані речі, то своє щастя віддасте іншій людині.

Обряди

Ставився квас, господині пекли спеціальний пісний хліб, з якого після робили сухарі. У льохах йшла перевірка вмісту: оглядалися овочі на предмет наявності псування, перевірялися бочки з соліннями, ставилися мишоловки.

На Мотрону навіть великі любителі алкоголю намагалися не вживати нічого спиртного. Вважалося, що в цей день п'яному дуже легко забути вхід в хату і замерзнути від морозу на вулиці.

Народні прикмети

  • У цей день намагайтеся менше говорити і не перевантажуйте себе зайвими турботами.
  • Не рекомендується сьогодні брехати і хитрувати.
  • Не плануйте на сьогодні важливих зустрічей і переговорів.
  • День підходить для очищення організму.
  • Знахарі сьогодні не рекомендують вживати жирну, гостру і важку їжу.
  • Щоб вирівняти домашню енергетику і нейтралізувати шкідливі впливи, на Зимову Мотрону можна придбати додому рослину цикламен або азалію.

Источник