Сьогодні не можна лаятись і вступати в конфлікти як на роботі, так і вдома — може початися чорна смуга у житті.
26 жовтня — православні віруючі вшановують пам'ять відразу кількох святих — Карпа, єпископа Фіатірійського, диякона Папіли, його сестри Агафоніки і Агафодора, інформує Ukr.Media.
Історія свята
Карп — народився в місті Пергам, що в Малій Азії. Він став єпископом в місті, яке розташовувалося на південному заході від його батьківщини. До нього йшло дуже багато народу. Вони слухали проповіді і проходили обряд хрещення, настільки проникливо він говорив.
Про те, що Карп і його помічник Папіла — проповідують слово Боже розповіли імператору. Їх заарештували і відправили на тортури — піддали звірячим мукам. З них зняли одяг, закували в ланцюги і голими повели центральними вулицями міста. А після прив'язали їх до коня і так тягли їх до сусіднього міста, а звідти і до Пергами. Мучників били прутами із заліза, обпалювали, а після кинули в клітку до дикої ведмедиці. Дізнавшись про муки Карпа і Папіли, за ними вирушили Агафоніка і Агафодор. Останнього побили до смерті воловими жилами, а всі інші мученики були позбавлені голови.
Мати римського імператора Олена, через 100 років, після тих подій, в Константинополі побудувала монастир, на честь Карпа і Папіли.
Також 26 жовтня — відзначають день Іверської ікони Божої Матері. Її вважають чудотворною. На полотні — зображена Діва Марія з немовлям. Сама ікона — знаходиться в Греції в Іверському монастирі.
Традиції та звичаї свята
У цей день селяни зазвичай прибирали в лазні. Треба було почистити грубку, помити бочки для води, а також при необхідності замінити підлогу. З лазні виганяли банника — для цього цілющі трави настоювали на спеціальній полиці — в парильні.
Банником звали духа лазні, він вважається злим і небезпечним. Цього духа, в разі чого звинувачували у всіх проблемах і прикрощах, що відбувалися в парній. Вважалося, що банник може облити окропом, кинути в людей розпеченим каменем, або навіть здерти шкіру з людини, що миється. Вважалося, що тікати від нього слід задом наперед. Інакше, він може так запарити людину, що та загине.
У народі представляли банника, як маленького, але сильного дідка. Він був з довгою бородою, весь в цвілі, але голий. Так само він міг змінювати свій зовнішній вигляд і являтися до людини в іншому образі, наприклад, як високий чорний і волохатий мужик, з залізними руками. Також він легко перетворюється в кота, жабу або собаку.
Ті, хто приходив в парну, намагалися задобрити банника. Залишали йому воду, мило і навіть віник. А коли ставили нову лазню, господар лазні приносив жертву баннику, у вигляді чорної курки. Її душили і не общипану закопували біля порога нової лазні.
Народні прикмети
- Півень ближче до вечора прокинувся і почав кричати — погода зміниться, якщо рано вранці півні співають — потеплішає.
- Хмари дуже швидко пливуть з південного боку — буде похмуро.
- Сонце виглянуло через хмари на світанку — погода зміниться.
- Хмари стали червоного кольору — дощ буде.
Залиште відповідь