Сьогодні існує заборона на приготування страв з тіста, випічки, навіть пісної — до грошових труднощів.
Великий пророк Михей Морасфітянин бачив і повідомляв знамення Господні в період правління Єзекії, сина попереднього правителя Ахава, і Манасія. Будучи сучасником іудея Ісаї він є основним автором однойменної книги з творів "малих" пророків. Навіть під страхом фізичних каліцтв чоловік не зрікся Господа і продовжив викривати язичників. Пам'ять про нього звершується православною церквою 27 серпня, інформує Ukr.Media.
У народі свято отримало назву Михей Тиховій, тому як вітру в цей день приділяли особливу увагу. За його характером і періодами прояву визначали погоду на найближчий сезон.
Історія житія святого
Уроджений Михей (або Миха, з наголосом на останній склад; з івриту — "той, хто Богу подібний") жив в 8-9 століттях до Христового Різдва. Він був сином Іемвлая і походив з роду Єфремова. Дитинство і юність провів він на малій батьківщині — в невеликому поселенні Морасф на південній рівнині Шфела. У період падіння Самарії чоловік перебрався в Іудейське царство.
Невпинно проповідував Михей слово Боже, намагаючись донести до нечестивих і заплутавших душ істину. Одного разу відкрив він в собі великий дар передбачення. Майже 50 років свого життя праведник витратив на служіння простим людям, повідомляючи їм про прийдешнє і застерігаючи від великих бід. В цей час святий жив під одним дахом з Ісайєю, записуючи книгу пророцтв. Коли пророк повідомив людям про падіння царства юдейського за гріхи народу, жадібність і користь, ніхто не повірив йому. Крім негативних прогнозів були у нього і ті, що вселяли надію на світле майбутнє. Одним з таких було пророцтво про прихід Ісуса на тлінну землю.
Місцевий цар Ахав зненавидів Михея за багаторазові викриття ідолопоклонників і самого правителя, однак, побоюючись гніву богів наказав не чіпати останнього. Під час однієї із зустрічей святий розповів Ахаву, що того чекає неминуча загибель в битві з ассирійцями. Розгніваний повелитель наказав кинути блаженного в темницю без їжі, а сам відправився на війну, незважаючи на застереження. Незабаром ознака збулася.
Про смерть самого Михея точних даних не збереглося навіть у великих релігійних писаннях. Історики вважають, що швидше за все він мученицьки загинув від гніву сім'ї Ахава — його дружини Єзавель і сина Охозіі, які звинувачували старця в кончині царя. Інші, отримавши переклад окремих сказань, схиляються до версії, що за викриття єретиків святий був кинутий новою владою в прірву. Його тіло витягли побратими по вірі, поховали за всіма традиціями і релігійними канонами.
Традиції святкування
На Михея Тиховія зазвичай закінчували роботу в полі, щоб встигнути до наближення холодів. Ті, хто вже впорався зі справами, відправлялися на допомогу нужденним — сиротам, вдовам. Разом з тим 27 серпня — кінець православного Успенського посту, після якого затівали осінній м'ясоїд і відкривали пору весіль.
Тоді ж відзначали день каменярів. Ці майстри, що зводять храми та інші кам'яні споруди, завжди користувалися особливою пошаною. Їх побоювалися, намагалися зайвий раз не розлютити, оскільки тільки муляр знає секрети міцної будови і як зробити так, щоб будинок простояв століттями, зберігав тепло. Фахівців всіляко задобрювали, приносячи свіже молоко, свійське солоне сало.
Залиште відповідь