Сьогодні не можна розмовляти з людиною, яка прийшла до вас додому через поріг. Існує прикмета, що невдовзі ви посваритеся.
29 грудня православні вшановують пам'ять святого Аггея, одного з дванадцяти малих пророків Старого Завіту. На Русі його також називали Зимовказівником або Інесеєм: вважалося, що передбачати погоду на прийдешні дні варто, звертаючи особливу увагу на іній, інформує Ukr.Media.
Біографічна довідка
До наших днів дійшли вельми мізерні відомості про життя пророка Аггея. Найбільш активні роки його життя припадають на VI століття. Ще юнаком він перебрався з Вавилону в Юдею — туди, де ще в VII столітті до нашої ери проживав його народ. У 586 році до н. е. десятки тисяч юдеїв потрапили в полон до вавилонян, які завоювали їх землю, і були переселені до Вавилону. Колишнє їх місце проживання зазнало масштабних руйнувань, торкнулося це і Єрусалимського храму.
Аггей не володів красномовством, його вимова була досить жорсткою. І запам'ятався він, відповідно, не витонченістю висловлювань, а їх змістом. Три з його пророцтв містяться в Старому Завіті. Він закликав владу Єрусалиму відновити роботи з відновлення зруйнованого храму, а народу нагадував, що на все воля Божа, і храм став жертвою Вавилонської навали через проступки людей, що населяли іудейську землю. Тому тим, хто живе у гріху, нема чого сподіватися на спокуту в новознайденому храмі, а слід почати жити праведно.
Трохи про традиції
Суворі звичаї пророка вплинули і на його сприйняття нащадками. У народі вважалося, що Аггей уважно стежить за чистотою душі людської і протегує благочестивим. При появі на світ новонародженого слід було відправитися в храм, поставити свічку за його здоров'я і помолитися до Аггея, щоб той допоміг немовляті обрати праведний життєвий шлях.
Після смерті близької людини також вважалося необхідним зберегти її душу в чистоті і посприяти її Вознесінню на небеса. Тому в будинку померлого завішували всі дзеркала, щоб його беззахисний дух не потрапив у полон до нечистої сили. Також для полегшення шляху наверх відкривали вікна, вхідні двері і пічну заслінку. Цій традиції слідують і понині.
Народні прикмети
Агєєв день вважався сприятливим для ворожіння на погоду. Існував цілий ритуал: зі снігу ліпили чоловічків і кидали їх у багаття. Якщо полум'я швидко гасло, очікували ясних і сонячних святочних днів. А іній, за появою якого так уважно стежили, віщував на Святки тепло. Поява морозних візерунків на склі хати пророкувала ще три тижні холодів.
Вважалося, що в квітні буде така ж погода, як 29 грудня. Вітер і снігові замети, що підпирають паркан, вважалися поганим знаком і провісниками неврожаю. Холод і капризи природи, згідно з повір'ям, приносили з собою сувору зиму.
Залиште відповідь