Сьогодні не можна ні з ким конфліктувати, брати в борг, займатися важкою роботою.
За церковним календарем, Максимів день відзначається 3 лютого щорічно. У цей день шанують Максима-сповідника, святителя, що допомагає стороннім в нещасті, утішителя вдів і сиріт, інформує Ukr.Media.
Історичні дані
Чудотворець Максим-утішитель проживав у 13-14 століттях. Його батьком був заможний грецький вельможа. Син багатих батьків багато подорожував по світу, побачив багато країн, пізнав багато наук, став поліглотом. Після численних подорожей прийняв рішення дати обітницю Богу, служити церкві.
Преподобний став перекладачем багатьох книг і рукописів, в тому числі і Псалтиря, Діяння Апостолів. Після нього залишилися власні праці, автобіографія.
Традиції
За православними канонами, в Максимів день прийнято дарувати подяку тим, хто допоміг в пригодах, не залишив у важкі хвилини, роздається милостиня нужденним і немічним. Рідним і близьким готуються частування, переважно солодощі, віддаються на знак подяки.
У церквах і храмах моляться за тих, хто прийшов на допомогу в складній ситуації, ставлять свічки за здоров'я і замовляють молебень. Сім'ї, які бажають поліпшити свої відносини, повернути любов і згоду, роблять ритуали. Ставиться захист для подружжя за допомогою спеціальних змов.
Хлібосольні господині готують м'ясні, грибні та рибні закуски, випічку. Їжею пригощають родичів, друзів, дякують за участь в їх долі, роздають частування жебракам і голодуючим. Маги і чаклуни виконують магічні ритуали для захисту, посилення своїх здібностей.
Забобони
- Вітряна погода говорить про пізню весну.
- Зоряне небо свідчить про рясний збір зернових культур в нинішньому році.
- Видніється через хмари Місяць — до щедрого збору пшениці.
- Не видно Місяця і зірок — зима буде довгою, відлига настане не скоро, урожай не буде радувати.
Вважається, що угода, зустріч або побачення, що зірвалися в цей день, є хорошим знаком. На думку екстрасенсів і знахарів, вищі сили відвели від недоброго, запобігли поганим наслідкам.
Народжені в цей день будуть гостинними, працьовитими, у них буде вроджене почуття прощати, допомагати оточуючим.
Залиште відповідь