Сьогодні не рекомендується ходити в гості та приймати гостей, інакше у сім'ї можуть розпочатися сварки.
Третього вересня (21 серпня за старим стилем) православною церквою вшановується Проповідник Тадей, що входив до числа учнів 12 апостолів Христа. Він ніс благу звістку в Сирії і Месапотамії, інформує Ukr.Media.
3 вересня за народним календарем — Тадей Проповідник
Молитви святому Тадею допомагають в будь-яких життєвих ситуаціях, що здаються безвихідними і важкими. Святий допомагає вгамувати тугу, скорботу. У народі він славиться як "опікун безнадійних обставин". Є рідкісні молитви і звернення до святих, які допомагають вирішити найскладніші життєві ситуації. Є красиве повір'я про те, що господь не залишить жодне прохання від цього апостола і допоможе всім, хто звернувся через Тадея до нього за допомогою. Молитви до Іуди Тадея мають величезну силу і вирішують важкі проблеми. Такі, коли навіть сильні майстри просто опускають руки. Зазвичай читаються ці молитви по дев'ять днів на шість свічок.
Звичаї та традиції свята
З третього вересня починалося прибирання льону. На Русі цій рослині надавали великого значення. Лляні угіддя оберігала від негоди і хвороб сила добра, яка представлялася людям в образі світловолосої блакитноокої дівчини, що бродила по полях. Тому друга назва свята — Льняница.
У цей день контакт з насінням льону і тканиною має цілющу силу. "Льон-золото. З ним і люди похилого віку дихають молодо".
1. Постіль з білизною з льону
Застелити ліжко слід рано вранці. За день в спальній кімнаті створиться аура чистоти і спокою. Це забезпечить сон і внесе гармонію в сімейне життя.
2. Лляний одяг
У цей день через льон посилюється енергообмін між людиною і навколишнім світом. Льон нейтралізує негативну енергію і захищає власника від пристріту.
3. Скатертини, серветки, рушники
При сервіровці столу теж використовують лляні вироби. Чим більше дотиків з лляною тканиною, тим краще самопочуття, яке зберігається на тривалий термін.
Обряди в день Тадея Проповідника
Всім, хто збирається в цей день в дорогу, в ліву кишеню кладуть сушений льон. Він приносить удачу і оберігає подорожнього від неприємностей.
У свято прийнято читати книги. Навчання будь-якій справі і наукам, розпочате в цей день, стане успішним і принесе результати. Всім, хто вчиться, потрібно провести день за підручниками. Протягом усього року навчання буде даватися легко.
Третє вересня підходить для початку бізнес-проектів, ведення переговорів з партнерами, укладення угод.
У свято звертаються з проханнями і подають прохання. Листи, відправлені знайомим, з якими втрачений контакт, відновлять колишні відносини. У цей день посилюється дар переконання, і прояснюються шляхи до істини, що йдуть з глибини серця.
У Тадеїв день не рекомендується слухати чужих порад. Вони порожні і можуть з'являтися під впливом злих сил. Покладатися слід на власні думки і душевні переживання.
"У день Тадея не бійся. Чужих порад не слухай — сам рішення приймай!"
Народні прикмети
Згідно з прикметами, третього вересня визначали погоду на місяць, орієнтувалися на розвинену інтуїцію і прояв наполегливості.
- Якщо на Тадея день ясний — чотири тижні гарна погода триматиметься.
- На Льняницю віщий сон сниться.
- Льон в полі вродив — в кожному будинку згодився.
- Льняница — багата дівчина. Попросиш — і з тобою буде ділитися.
Цікавою особливістю свята вважається можливість просити про матеріальне благополуччя. Для цього в свято перед сном загадують бажання про поліпшення добробуту.
Залиште відповідь