Сьогодні вечір потрібно провести вдома, у родинному колі, без застілля та розваг. Не рекомендується гуляти увечері та вночі.
Євдокія народилася в 1353 р в знатній родині Суздальського князя Димитрія. У 13 років вона стала дружиною Димитрія Івановича, Московського і Володимирського князя, прозваного Дмитром Донським. Це була любов з першого погляду і міцний духовний союз, в якому народилося 12 дітей. Князь і княгиня не шкодували коштів на благодійність, зводили церкви і монастирі, серед яких Переяславльська обитель, Вознесенський жіночий монастир, храм Різдва Богородиці, Церква Іоанна Предтечі, інформує Ukr.Media.
Євдокія овдовіла в 36 років. Вона не постриглася в черниці, як це було прийнято в ті часи, а стала допомагати Василю, старшому синові, правити князівством і ростила інших дітей. Але навіть залишаючись у княжих палатах, вела аскетичне чернече життя: під розкішним вбранням носила власяницю і залізні ланцюги, їла пісну їжу. І лише після того, як всі її діти знайшли власні сім'ї, вона прийняла постриг і стала Євфросинією.
З ім'ям княгині пов'язують багато чудодіянь, які тривали і після її смерті. Але найбільше диво сталося, коли завдяки молитвам Господу вона врятувала Русь від набігу Тамерлана. Колись давно, у віці 14 років, вона присягнулася стати заступницею всіх знедолених. Клятві цій залишалася вірна все життя (прожила вона 54 роки).
Традиції святкування
На Євфросинію дмуть і свистять вітри, тому народ прозвав її свистункою. Тривали роботи в полі, і наставав час підгортання картоплі. На посиденьки в цей час не ходили, тому працювали дотемна. На Євдокію Свистунку розповідали легенди про русалок, ніби вони ночами водять хороводи, а вранці перетворюються на латаття (воно в цей час цвіло). Зірвати квітку можна, але заборонялося зрізати ножем, інакше з стебла потече кров, і сестри загубленої русалки помстяться: потягнуть під воду або будуть являтися в страшних снах. Остерігалися ходити в ліс, бо з'являлися змії. Селяни намагалися викликати дощ, використовуючи змови і обряди.
Прикмети
По погоді на Євдокію Свистунку судили про те, яким буде літо:
- теплим, якщо день теплий;
- якщо день прохолодний — часто йтиме дощ з градом;
- вітер північний — літо буде холодним;
- дощовий день на Місяць, що зароджується, обіцяє мокре літо;
- літо буде мокрим, якщо на свистунку свині активно риють ями.
Залиште відповідь