31 жовтня – Хелловін: історія, традиції, обряди та прикмети свята

Сьогодні не слід хвалитися чимось, інакше його можна втратити.

Хелловін відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, напередодні Дня Всіх Святих. Це свято вважається найстрашнішим в році, і одночасно — найсмішнішим, інформує Ukr.Media.

Історія свята

З'явилося свято в Ірландії. У минулі часи цей день символізував закінчення літа і настання нового року. За древньокельтською легендою, на Хелловін до влади приходить божество смерті, що закликає на допомогу душі померлих людей. З цієї причини саме 31 жовтня ворота між світом живих і мертвих відчиняються, і душі покійних приходять на землю.

Живих людей не дуже радувала перспектива зустрічі зі злими духами, тому вони намагалися відігнати їх за допомогою вогню і розваг. Люди виряджалися в страшні костюми, щоб збити нечисть з пантелику і зійти за «своїх».

Традиції та обряди свята

Важливий атрибут свята — світильник Джека (гарбуз з вирізаними очима і ротом, зі свічкою всередині).

Невіддільна частина Хелловіна — костюми, що втілюють уявлення про нечисту силу. Вони насичені чорним і червоним кольорами, виконані у вигляді мантій — балахонів з капюшоном. Популярні образи вампірів, вовкулаків, відьом. Прийнято також вбиратися під кіногероїв або відомих особистостей і просити частування. Діти ходять по домівках і випрошують у господарів солодощі.

На Хелловін поширені ворожіння. Дівчата кидають за спину шкірку яблука і по тому, як вона впала, пророкують першу букву імені майбутнього чоловіка. Жінки піднімаються спиною вперед по сходах, проводять свічкою біля дзеркала, намагаючись побачити риси обличчя судженого.

У це свято готуються страви з основним інгредієнтом — яблуком: карамель, сироп, іриски, цукерки у вигляді кукурудзи. Випікається хліб бармбрек — ірландський борошняний виріб з родзинками і виноградом. У тісто додається горох, тріска, монети, кільце і тканину. За ліпшим предметом пророкують майбутнє. Горох говорить про те, що не варто чекати швидкого весілля, тріска — до неприємностей в сім'ї, монета — до достатку, кільце — до швидкого весілля, тканина — до безгрошів'я.

У багатьох містах світу в це свято організовуються лякаючі атракціони. В Ірландії влаштовуються феєрверки, в Японії — парадні ходи. Сьогодні розважальні заклади проводять тематичні заходи.

Що не можна робити на свято Хелловін

Як вважає величезна кількість медіумів і екстрасенсів, існують речі, які ні за яких обставин не можна робити в цей день. Так, релігійні люди не їдять в цей час м'яса і м'ясних продуктів, а також в обов'язковому порядку відвідують церкву, моляться і згадують про своїх померлих родичів.

  • Не можна пускати в будинок чорного кота, тому що у вигляді тварини до вас може прийти нечиста сила.
  • Не можна залишати вдома на ніч котів.
  • Не можна вбивати павуків.
  • Не можна залишати білизну на мотузці, тому що після заходу сонця в неї може вселитися нечисть. Якщо ви все ж забули її зняти, обов'язково переперіть.
  • Не можна залишати відкритими двері і вікна — через них нечисть може пробратися в будинок.
  • Не можна відмовляти тим, хто просить у вас грошей або допомоги.
  • Не можна обертатися, якщо почуєте кроки за спиною — це можуть бути мерці.

Прикмети на Хелловін

  • Щоб відлякати привидів, вдома, а іноді і поза ним, прийнято носити речі навиворіт.
  • Крім гарбуза, щоб відлякати злих духів прийнято було біля будинку залишати гілку горіхового дерева і, відповідно сам гарбуз, всередині якого була запалена свічка. Згідно з повір'ями духи бояться навіть запаху цих атрибутів.
  • До чорних кішок на Хелловін завжди ставилися по особливому, так як вважали поганою прикметою залишати її в це свято в будинку;
  • Якщо ж в будинку були помічені кажан або павук, то це служило знаком того, що в будинку дух померлих родичів спостерігає за ними.
  • Дуже боялися сов, які сиділи на дахах будинків і намагалися їх швидше зігнати, інакше незабаром, згідно з повір'ями, в будинку буде небіжчик;
  • Якщо ж свічки постійно гаснуть в будинку, то у людей це викликало страх, так як вони вірили, що десь поруч багато злих духів.
  • Якщо ж летюча миша кружляла навколо будинку, то домочадці навпаки раділи цьому, так як вважали, що в майбутньому їх чекає хороший урожай.

Источник