Існують певні перепони на шляху до вивчення іноземної мови.
Сьогодні важко уявити яскраве і насичене життя у соціумі без знання хоча б однієї європейської мови. При цьому багато людей досі дотримуються думки, що без іноземних мов цілком можна прожити, особливо часто так висловлюються люди, які колись намагалися вивчити ту ж англійську, але швидко закинули цю справу. Але хто сказав, що вчити мови у дорослому віці пізно і нудно? Ми з'ясували, що найчастіше зупиняє нас від придбання курсу навчання, і з якими установками варто розпрощатися, щоб, нарешті, заговорити іноземною мовою, інформує Ukr.Media.
"Мені онлайн-перекладач допоможе"
Можливо. Ви зможете поставити питання, але чи зрозумієте ви, що вам відповіли? Чи готові ви постійно тримати на обличчі винну посмішку, простягаючи за кордоном відкритий онлайн-перекладач іноземцю, щоб просто запитати дорогу? Думаємо, що ні. Та й не скрізь ви зможете ним скористатися. Така залежність від ґаджетів і впевненість у додатках часто призводить до того, що людина знаходить зайве виправдання своєму небажанню зануритися у процес навчання. Інша справа, що обрати курс або приватного репетитора може бути не завжди легко.
"Часу й без цього мало, не хочу витрачати його на якісь курси"
Сьогодні майже кожен другий працює на знос, але навіть у цьому випадку можна розподілити вільний час таким чином, щоб у вас було хоча б пів години на день на те, щоб зануритися у граматику нової мови або ж послухати підкаст іноземною мовою, який вам цікавий. Та хоча б поки ви їдете на роботу або назад! Крім того, можна виробити звичку намагатися перекладати усе, що ви бачите навколо, на іноземну мову: вивіски, оголошення, назви продуктів і предметів у магазині. Це маленький, але дуже корисний лайфхак.
"Я не вивчу мову, тому що не живу у країні, де нею говорять"
А подібну фразу можна почути від людей, чиї знайомі ділилися "корисним" досвідом (або досвідом друзів), коли мова давалася лише після того, як людина осіла у країні, де нею говорять. Звичайно, якщо ви живете у мовному середовищі, мову можна вивчити на гідному рівні вже за рік, але це зовсім не означає, що якщо у ваших планах немає переїзду, усі зусилля є марними. Процес навчання у всіх йде по-різному, і якщо ваші друзі не змогли освоїти мову навіть на розмовному рівні на курсах або з репетиторами, це не означає, що й ви приречені. Можливо, ви зможете "впоратися" з граматикою лише за кілька місяців, ви не дізнаєтеся, поки не припините слухати інших і не спробуєте самі.
"Це настільки нудно"
А ось і ні! Важливо розуміти, що сучасні методики не дадуть вам занудьгувати, особливо якщо ви оберете гарну школу іноземної мови, де під час навчання використовується топова техніка, де працюють енергійні і молоді викладачі, які постійно вивчають щось нове і повністю занурені у культуру тієї країни, чию мову вам будуть викладати. Непогано, якщо у вас будуть години з носієм мови, але це вже після того, як ви освоїте граматику на середньому рівні, а також зможете похизуватися достатнім словниковим запасом. Не бійтеся нудьги, кожен зможе підібрати той ритм навчання, який був би для нього комфортним.
Залиште відповідь