5 питань про здоров’я дітей, які вбивають нерви батьків

Порожні тривоги тільки псують якість життя. Дітям дуже важливо внутрішнє щастя і впевненість мами і тата, тоді стає щасливий і сам малюк.

Бути спокійними батьками дуже нелегко, тим більше, коли навколо кожен норовить дати пораду або застереження в питаннях виховання. Ми зібрали 5 хвилюючих для батьків питань, пов'язаних з ростом і розвитком малюка, і визначили, які з них варті уваги, а які — просто тріпають нерви марно, інформує Ukr.Media.

Відмова дитини від м'яса смертельно небезпечна?

Серед причин відмови дитини від м'яса найбільш поширені: труднощі пережовування через малу кількість зубів, неприємна консистенція, смак. Багатьох батьків такий протест дитини лякає, адже м'ясо — основне джерело цінних амінокислот.

Відмова від м'яса на короткий час не страшна, батькам слід звернутися до педіатра для консультації, як заповнити дефіцит цінних амінокислот іншими білковими продуктами. Надалі варто спробувати урізноманітнити раціон малюка, запропонувати інші види м'яса.

Відмова дитини від молока веде до дистрофії або крихкості кісток?

Багато батьків серйозно турбуються з приводу неприязні його чадом молока, вважаючи, що цей продукт потрібен для формування міцних кісток і зубів. Насправді деякі діти можуть просто не любити молоко і в цьому немає нічого страшного.

Так, молоко найбільш доступне джерело вітаміну D і кальцію, але заповнити ці корисні речовини можна іншими продуктами: сир, йогурт, твердий сир, риба, броколі, квасоля.

Багато батьків серйозно турбуються з приводу неприязні його чадом молока серйозний привід звернутися до лікаря — це болі в животі і блювота після прийому молока, можливо, в цьому випадку йдеться про непереносимість лактози, що набагато серйозніше, ніж просто нелюбов до молока.

Якщо дитина смокче палець, то зіпсується прикус?

Кажуть, якщо дитина довго смокче палець, то це призведе в майбутньому до проблем з прикусом. Насправді смоктання пальця не може зіпсувати дитині прикус до тих пір, поки у малюка не з'явилися постійні зуби. Вчені навіть бачать позитив в такій ситуації, стверджуючи, що дітки, що смокчуть палець в ранньому віці, менш схильні до алергії і інфекційних хвороб в майбутньому. На пальцях сидить величезна кількість мікробів, постійний контакт з якими дозволяє з часом зміцнити імунітет. Смоктання заспокоює дитину, адже малюк привчається до цього процесу ще в утробі, а пізніше в період годування.

До лікаря варто звернутися тільки в разі, якщо дитина продовжує смоктати палець після 3-4 років, можливо, причиною цього є сильний стрес і пригнічені емоції.

Дитина гризе нігті — симптом нервового розладу?

Багато хто вважає, що гризти нігті — нервова звичка. Це дійсно так, якщо дану особливість помічає за собою доросла людина. У дітей все по-іншому, малюки часто гризуть нігті від нудьги або з інтересу, і тільки в рідкісних випадках це може вважатися сигналом дефіциту уваги або тривожного розладу. Однак якщо вас турбує поведінка дитини, краще відразу звернутися до педіатра.

Часті хвороби — ознака слабкого імунітету?

Діти, які ходять в садок або творчі гуртки, можуть часто хворіти через постійний контакт з іншими дітьми. Також якщо у малюка є старші брати і сестри, вони можуть приносити віруси зі школи і заражати дитину. Але не варто бити тривогу марно: в такому віці дитина може хворіти до 10 разів на рік і це не показник заниженого імунітету. Однак якщо звичайні застуди часто закінчуються ускладненнями, варто проконсультуватися з імунологом.

З усього цього варто зробити висновок, що батькам важливо бути освіченими і не лінуватися перевіряти факти.

Источник