У цей день заведено віддавати борги, тоді фінансова стабільність вас не покине цілий рік.
У православ'ї 6 червня щорічно вшановують пам'ять преподобних Симеона, стовпника на Диній горі, і Микити, стовпника Переславльського. На Симеона Стовпника зазвичай зацвітає шипшина, яку вважали символом любові і краси. До куща часто йшли дівчата, щоб розповісти про свої душевні переживання, і насправді незабаром вдавалося вирішити ситуацію, яка турбувала, інформує Ukr.Media.
Шипшину наші предки називали свобориним деревом. І з ним пов'язано безліч прикмет і повір'їв. Також існують заборони дня і прикмети на погоду.
Хто такі Симеон Стовпник і Микита Стовпник
Великий подвиг Симеона Стовпника полягав у рішенні не сходити зі стовпа і безустанно молитися. Після 37 років, проведених на стовпі, Бог упевнився у відданості Симеона і дарував йому здатність зцілювати недуги, а також передбачати майбутнє.
А ось преподобний Микита проживав за часів правління Юрія Долгорукого і був збирачем податей у Переславлі-Залєському. При цьому Микита не гребував грабувати бідних жителів і брати з них більше, щоб частину забрати собі. Але сталося диво — і він почув рядки зі Святого Письма, що вразили його в саме серце. Усвідомивши свій гріх, він вирішив піти в монастир. Там він довго і старанно молився в спеціальному стовпі, який був обладнаний в келії. Господь також, як і Симеону, дарував Микиті дар зцілювати і проповідувати, але в 1186 році його вбили власні рідні. Вони вирішили, що його вериги срібні, і вирішили його пограбувати.
Традиції та звичаї
Наші предки на Русі вважали, що справжнє літо настає лише тоді, коли зацвітає своборине дерево, або просто шипшина. У дівчат було прийнято не тільки розповідати шипшині про свої біди, а й вмиватися водою, настояною на її пелюстках. Завдяки цій процедурі обличчя набувало світлого відтінку і очищалося.
До наших днів дійшли перекази про лікувальні властивості шипшини, завдяки яким з тіла йшла ломота, а рани гоїлися. Багато вміли варити мед з пелюсток шипшини, який вважався дуже корисним.
Обряд розмов поблизу куща шипшини знайшов і інший вислів: старі жінки звали маленьких дітей, щоб ті підійшли до куща, і розповідали їм байки. Якимось чином це допомагало заспокоїти дітвору, і вони краще спали. Але бабусі знали, що цілющі аромати разом з силою слова діють прямо на підсвідомість.
Народні прикмети
- Якщо одночасно цвітуть шипшина, суниця і калина, то буде багато сироїжок.
- Пахуча трава віщує дощі.
- Якщо на Симеона Стовпника піде дощ, то буде урожай грибів.
- Якщо шипшина до 6 червня зацвіла — то заморозки пішли.
- Велика кількість роси — до вітру.
- Якщо на небі за сонцем вранці залишився слід — то чекайте дощу.
- Рясні тумани — рік буде грибний.
- Мурахи виходять з мурашника — погода буде ясна.
- Якщо закриваються серед дня квіти шипшини — то буде дощ.
Залиште відповідь