6 травня – День Георгія Побідоносця: традиції, обряди та прикмети

Слов'янський Новий рік. Як сьогодні можна залучити гроші і достаток у дім?

6 травня у православному світі вшановують одного з найбільш відомих християнських святих — великомученика Георгія Побідоносця. У народному календарі дата отримала назву Георгій Хоробрий, свято пастухів, скотопас, Юрій весняний, Єгорій весняний, водонос, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Георгій Побідоносець?

Проживав Георгій в III-IV століттях в Римській імперії. Його батько був воїном, мати — власниця багатих маєтків. Георгій відрізнявся фізичною силою, мужністю, розумом, після смерті батька він вступив на військову службу до імператора Діоклетіана і незабаром став його улюбленцем.

Коли йому було двадцять років, померла мама, і Георгій отримав багату спадщину. Але практично в цей же час почалися гоніння на християн.

Тоді Георгій все майно роздав бідним людям і оголосив імператору про свою християнську віру, за що був заарештований і підданий страшним тортурам.

Його заштовхували в темницю з кілками, піддавали колесуванню, кидали в яму з негашеним вапном, поїли отрутами.

Але кожен раз після молитов Георгій залишався цілим і неушкодженим. І тоді розлючений імператор наказав відтяти йому голову. Георгій прийняв смерть, коли йому не було ще й тридцяти років.

Обряди й традиції цього дня

На Русі святого Георгія здавна шанують під іменами Єгорій або Юрій. Він вважався покровителем стольного граду Москви і великих організаторів російської державності, армії і мощі, до XV століття був зображений на гербі.

У давнину в день Георгія Побідоносця святкувався слов'янський новий рік, наші предки влаштовували великі гуляння. Так як святий Георгій опікувався ще й землеробством, то йому молилися про дарування земних плодів і освячували поля.

А незаміжні дівчата одягали 6 травня свої найкращі вбрання і просили святого в молитвах, щоб послав їм гарних наречених.

Сьогодні сприятливий день, щоб привернути в будинок достаток і фінансове благополуччя

Георгій Побідоносець також вважається покровителем водойм, тому 6 травня в народі прозвали «водонос» і обов'язково святили воду в колодязях.

Після цього воду набирали, несли додому, і кидали в неї срібні або золоті вироби. Увечері цією водою бризкали в будинку всі кути для залучення достатку.

Настоюйте воду на монетках кожен раз, коли збираєтесь щось мити (дзеркала, вікна, підлогу). Пару-трійку годин настоювання буде достатньо.

Потім монетку дістаньте, обсушіть і киньте до скарбнички, а воду використовуйте для прибирання. Наступного разу те ж саме проробляйте з новою монетою.

Якщо сьогодні почуєте як кує зозуля, відразу ж хапайте гаманець і потрусіть ним, щоб дрібні монетки задзвеніли. За народними повір'ями тоді весь рік у вас будуть водитися гроші.

Також притягти в будинок фінансовий достаток допоможуть ефірні олії. Добре підходить олія пачулі.

Зробіть своєрідний грошовий талісман

1. Візьміть паперову купюру, щоб на ній була хоча б одна літера з ваших ініціалів.

2. Покапайте на неї кілька олійних крапель і покладіть в гаманець.

3. Носіть завжди з собою, але не витрачайте, купюра буде притягувати гроші у ваше життя.

Щоб у домі завжди був достаток, виконуйте такі прикмети:

• Не залишайте на ніч на столі гроші, ножі і ключі.

• Своєчасно віддавайте борги, але найкраще намагайтеся не позичати грошей.

• Ніколи не рахуйте чужі гроші і не заздріть більш щасливим у фінансовому плані людям, інакше з такими корисливими почуттями і думками вам ніколи не дочекатися матеріального благополуччя.

• Не підмітайте в будинку після заходу сонця.

Народні прикмети 6 травня

Якщо на Єгорія тепло, то вже скоро встановиться літня погода.

Дощ 6 травня віщує відмінний врожай злакових культур.

Источник