Сьогодні не можна гадати та передбачати майбутнє — можна змінити свою долю на гірший бік.
Православне народне свято Глафіра Горошниця, 9 травня, — це час шанування пам'яті праведниці, яка відмовилася від мирських благ, багатств і плотських утіх на користь аскетичного способу життя з Господом в серці. Свою назву у наших предків воно отримало від того, що в цей період починали посів бобових культур і гороху особливо, інформує Ukr.Media.
Історія житія святої
Благочестива діва жила в 4 столітті в Римській імперії і була наложницею дружини імператора Ліцинія. Повелитель відрізнявся безглуздою вдачею і дратівливістю, нетерпимістю до наук і точок зору, що відрізнялися від його власних. При всьому цьому в 331 році під впливом благовірної він підписує указ про толерантне ставлення до релігій в цілому і в тому числі до християнства, будучи категорично не згодним з документом. Такий намір мав на меті підвищити рейтинг правителя і зміцнити його позиції в очах громадськості. Сам Ліциній продовжував гнобити християн і проповідувати іконоборство.
Побачивши красу утриманки, імператор забажав її. Дівчина звернулася за заступництвом до владичиці, розповівши про домагання її чоловіка. Пані повірила і встала на бік пригнобленої; спільно вони прийняли рішення переодягнути Глафіру в чоловічий одяг і відправити її до Вірменії, подалі з міста. Чоловіку ж правителька повідомила, що служниця захворіла і збожеволіла.
Не дійшовши до пункту призначення блаженна зупиняється в Амасії у місцевого служителя Василя, що дав їй дах і їжу. На знак подяки вона передає святителю всі свої гроші, отримані в дорогу від Констанції, на будівництво церкви. Цього виявляється недостатньо, і натхненна праведниця пише колишній патронесі лист зі скромним проханням повторної фінансової допомоги, але послання потрапляє в руки диктатора. Збожеволілий Ліциній віддає наказ доставити до нього діву і разом з нею Амасійського священика, але веління не встигає знайти свою силу. Господь не дав можливості диктатору змучити нещасну, і незадовго до прибуття слуг тирана дівчина померла безболісною смертю.
Василя ж спіткала інша історія. На суді він відмовився від пропозиції приєднатися до язичницьких переконань і стати головним жерцем, за що був негайно засуджений до мученицької загибелі. Його обезголовлене тіло було кинуто в море, щоб сподвижники не змогли поховати його за християнськими канонами, але побратими зуміли виловити останки і відали їх похованню. Пізніше мощі були перенесені в зведений ним храм.
Як відзначалася ця дата
Традиційно на Глафіру Горошницю прийнято було займатися сільським господарством — братися за посадку картоплі і бобів, доглядати за худобою, підживлювати ґрунт. Господині читали змови і молилися святій діві, просячи високого врожаю.
Особливо в цей день чекали прильоту ластівок, які були символом оберегу будинку. Вважалося, що ці птахи — Божі посланці і улюбленці. Найбільший гріх на Глафіру — розоряти ластівчині гнізда.
Залиште відповідь