Підвищити енергійність взимку допоможуть певні продукти.
Взимку енергія просто необхідна, а організм припиняє справлятися з вічним недосипом і втомою самостійно. Ми розповімо, чим потрібно харчуватися, щоб бути завжди у формі, інформує Ukr.Media.
Для багатьох з нас осінньо-зимовий період — справжні тортури, а прокидатися з кожним наступним днем стає дедалі важче. Здається, енергія йде з нас разом зі світловим днем, який стрімко скорочується. Насправді, існує цілий ряд продуктів, які здатні хоча б частково повернути енергію вашому організму, або навіть зарядити бадьорістю на весь день, що залишився.
Кава
Стара добра класика! Ну, хто з нас не знає, що кава допомагає прокинутися і відчути себе набагато бадьорішими? Коли вам необхідно швидко підбадьоритися, допоможе зовсім невелика порція кофеїну. Так, кава зі знежиреним молоком забезпечить організм кальцієм і вітаміном D, а також вуглеводами для енергії.
Зернові пластівці
Якщо ви стежите за своєю фігурою, то напевно на сніданок надаєте перевагу пластівцям. У такому випадку ми радимо вам замінити кукурудзяні пластівці на цільнозернові. Грубоволокнисті пластівці з цільного зерна уповільнюють викид глюкози у кровотік, що забезпечує організм енергією на весь день.
Яйця
Яєчні жовтки багаті на вітамін B, що відповідає за перетворення їжі на енергію, і заповнюють нестачу вітаміну D, який зміцнює кістки. До того ж вони є багатим джерелом білків, що є особливо важливим за стрімкої втрати енергії.
Горіхи і сухофрукти
Горіхи і сухофрукти — це бездоганне поєднання корисних жирів, волокон і білків. Волокна допомагають уповільнити викид глюкози, тому енергії вистачає на довгий термін. Жири, що містяться у горіхах, насінні і оліях відомі тим, що забезпечують організм енергією, коли йдеться не лише про тривалий робочий день, але й про тривалий біг або плавання у басейні.
Чай
Чай чудово бадьорить і до того ж допомагає впоратися зі зневодненням. Неважливо, чи п'єте ви чорний чай або зелений, кожен вид дає бадьорість і енергію. Якщо ви надаєте перевагу фруктовим чаям, то це ще краще. Вони не лише бадьорять, але й збагачують організм у зимові місяці корисними вітамінами. Гарний ефект дає трав'яний чай з медом. Але пам'ятайте — якщо після кави майже одразу ж відчувається бадьорість, то дія чаю настає набагато повільніше.
Апельсиновий сік
Цитрусові — знахідка для тих, хто мало спить! Сік апельсина сповнений вітаміну С, який наповнює організм енергією, а запах апельсина, лайма і лимона активно стимулює мозкову діяльність. Крім того, цитрусові — відмінна профілактика застудних захворювань. Особливо це є актуальним восени і взимку, коли застуда є дуже поширеною. Лимон і лайм теж підійдуть, але їх сік краще трохи розбавляти водою.
Яблука
Ці, здавалося б, звичайні фрукти дуже багаті на кверцетин. Він втручається у роботу м'язових клітин і змушує їх виробляти більше енергії. Отже, поки молоді яблука ще не зникли з прилавків магазинів, поповніть свої запаси.
Шоколад
Відмінні новини для ласунів — одна шоколадна плитка заряджає бадьорістю на кілька годин. Якщо вранці з'їсти пару часточок шоколаду, то у організмі почнуть вироблятися ендорфіни — вони й дадуть вам таку необхідну у ранні години енергію. Правда, вважаємо за необхідне нагадати любителькам солодкого: бадьорість повертає лише темний шоколад з мінімальним вмістом цукру, білі плитки (та навіть шоколадки з різними наповнювачами) не мають ніякого впливу на ступінь бадьорості.
Залиште відповідь