Багато хто використовує чохли для смартфонів роками.
Телефон — це один із найбрудніших предметів у побуті. Ми постійно беремо його в руки, на яких накопичуються мікроби з усіх поверхонь. Ми дістаємо його в транспорті, беремо у вбиральню і лягаємо з ним у ліжко. Ми підносимо гаджет до рота, притискаємо до шкіри обличчя, і не замислюємося, які шкідливі бактерії, віруси і навіть гельмінти можуть на ньому перебувати. Що з цим робити, пояснили лікарі-інфекціоністи, інформує Ukr.Media.
Як дезінфікувати смартфон у домашніх умовах
З телефоном і всіма його частинами діє те саме правило, що і з руками — його потрібно мити частіше. Телефон стикається з відкритими частинами тіла і шкірою. А під час розмови й дихання з ротової порожнини виділяються бактерії, які додатково заражують усю його поверхню, включно з самим пристроєм, екраном і чохлом.
З екраном простіше: він захищається спеціальним склом, яке можна дезінфікувати будь-якими засобами, наприклад, спиртовою серветкою. Таку процедуру необхідно проводити хоча б раз на день. Щойно захисне скло перестає виконувати свою функцію, перетворюючись на «колекцію» подряпин і тріщин, його необхідно замінити, як з технічних, так і з гігієнічних причин.
Як очищати чохол для телефона
Що стосується чохла, велике значення має матеріал, з якого він виготовлений. Так силікон, попри м'якість, еластичність та інші захисні властивості, все одно має властивість накопичувати бруд, зокрема й бактерії, які з його поверхні очистити не представляється можливим — матеріал пористий. Частина з них за сприятливих умов, як-от висока вологість через дихання під час розмови, можуть розмножуватися і потрапляти на шкіру обличчя, спричиняючи акне. Очищення силіконового чохла спеціальними серветками з дезінфекційною рідиною може не принести бажаного результату: силікон пористий, бруд в'їдається, а через вплив хімічних засобів колір може змінитися.
У цьому плані пластик як більш твердий і менш пористий матеріал — виграшніший: немає проблем з очищенням антибактеріальними серветками. Як результат, бактерії прилипають до нього значно менше. Однак з часом пластиковий чохол також отримує мікротріщини й подряпини, які виступають сприятливим місцем для розмноження бактерій. Нині кілька виробників ведуть розробки спеціальних антибактеріальних чохлів на основі ниток срібла або наносрібла. Патенти на ці розробки вже зареєстровані, але вартість подібних чохлів поки невідома.
Попри всі плюси й мінуси матеріалів, з яких виготовляються чохли для телефонів, вони потребують догляду і своєчасної заміни. Щонайменше раз на день увесь телефон, включно із захисним склом, деталями з технічними отворами та чохлами чистими вимитими руками необхідно протирати вологою бактеріальною серветкою або знезаражувати іншим способом. Сам чохол потрібно міняти не рідше, ніж раз на три місяці — як і зубну щітку.
Залиште відповідь