Фахівці розвінчали усі міфи.
Десятиліттями дослідники намагаються знайти екологічну заміну одноразовому пластиковому посуду, але, схоже, найкраще, що ми можемо зробити для планети — відмовитися від використання одноразового посуду в принципі, інформує Ukr.Media.
Ми можемо думати, що піклуємося про Землю, використовуючи паперові соломинки, стаканчики і тарілки, проте нове дослідження показує, що вони містять довговічні і потенційно токсичні хімічні речовини. Під час нового дослідження бельгійські вчені перевірили 39 марок соломинок на наявність групи синтетичних хімікатів, відомих як полі- і перфторалкільні речовини (PFAS).
Результати дослідження свідчать, що PFAS було виявлено в більшості протестованих зразків, проте найбільша їхня кількість спостерігалася в трубочках, зроблених із бамбука та паперу. Зазначимо, що синтетичні хімікати використовуються для виготовлення повсякденних товарів — від верхнього одягу до посуду з антипригарним покриттям, стійких до води, тепла та плям. Водночас учені роками попереджають, що вони потенційно небезпечні для здоров'я людей, дикої природи та навколишнього середовища.
Річ у тім, що ці речовини розкладаються надзвичайно повільно і можуть зберігатися в навколишньому середовищі тисячоліттями. Саме ця їхня властивість і призвела до того, що їх прозвали "вічними хімікатами". Попередні дослідження вже показали, що PFAS пов'язані з низкою проблем зі здоров'ям, зокрема:
- низька реакція на вакцини;
- низька вага при народженні;
- захворювання щитоподібної залози;
- підвищений рівень холестерину;
- пошкодження печінки;
- рак нирок.
Соломинки, які здебільшого були придбані в магазинах, супермаркетах і ресторанах швидкого харчування, були піддані двом тестам на наявність PFAS. Результати дослідження свідчать, що більшість брендів (69%) містять вічні хімікати. При цьому найчастіше їх містили соломинки, зроблені з паперу та бамбука. Зазначимо, що найпоширеніша PFAS, перфтороктанова кислота, заборонена в усьому світі ще з 2020 року.
Залиште відповідь