Варіантів знайдеться чимало, кожен з них має свої достоїнства.
Кожна господиня знає, що випічку необхідно чимось змащувати, щоб на ній утворилася апетитна рум'яна кірочка. Для цього застосовуються різні продукти. Вибір глазурування залежить від рецепту і від смакових уподобань кулінара, інформує Ukr.Media.
Сьогодні ми розповімо вам, чим найкраще змащувати випічку, щоб пироги перевершили всі ваші очікування, і порадували вас своїм апетитним виглядом.
Чим можна глазурувати випічку?
Багато господинь знають, що глазурувати вироби з тіста можна перед тим, як їх відправити в піч і після цього.
Перед випіканням кулінари радять покривати глазур'ю пиріжки невеликих розмірів, слойку і печиво, які швидко готуються.
Це ж стосується і будь-якої здоби. Перш ніж відправити свій кулінарний шедевр з дріжджового тіста в духовку, його слід глазурувати легкими рухами, намагаючись не пошкодити. Краще це робити за допомогою кулінарної силіконової кисті. Температура суміші, використовуваної для змащування пиріжків і булочок, повинна бути вище кімнатної.
Відразу після випікання також можна глазурувати гарячу здобу, щоб вона стала ще більш соковитою і м'якою.
Деякі кулінари змащують випічку і під час готування, за десять хвилин до того, як її можна буде витягти з духовки. Однак цей варіант не бажано використовувати для дріжджового тіста.
Перед випіканням рекомендуємо змастити тісто цими продуктами:
- Яєчним жовтком. Він багатий вітаміном D, E, фосфором, жирними амінокислотами. Його можна використовувати самостійно або змішавши з молоком, сметаною або цукром. Завдяки жовтку здоба покриється підсмаженою скоринкою коричневого відтінку. Випічка буде блищати.
- Яєчний білок. З нього краще зробити солодке глазурування. З ним пироги і булочки будуть ну дуже хрусткими. Однак за кольором вони вийдуть більш блідими, ніж змащені жовтком.
- Сметаною або майонезом. Ці продукти варто використовувати, якщо хочете щоб на здобі утворилася світла золотава скоринка. Сметану беріть кімнатної температури.
- Вершковим маслом. Воно надасть пирогам м'якість і ніжну текстуру. Скоринка вийде матовою.
- Молоко. Таке глазурування піде для нанесення на будь-який вид тіста. Воно дасть тонку золотисту скоринку без глянцю. Молоко для глазурування має бути теплим.
- Заварка. Вона підкреслить насичений смак солодкої випічки, надасть їй інтенсивний коричневий колір і матовість.
Після випікання рекомендується змастити здобу такими різновидами глазурування:
- Солодкою водою. Її використовують для надання здобі більш апетитного вигляду. Це глазурування підходить для солодкої випічки. З нею скоринка буде красивого насиченого кольору, на ній з'явиться глянець.
- Медовим сиропом. Завдяки йому ватрушки і пончики будуть мати запашний аромат і стануть ще більш м'якими. Мед краще змішати з теплою водою. Хороша така заливка і для бісквіта.
- Молоко. Воно зробить здобу м'якою і рум'яною. Добре підходить така заливка для коржів з житнього борошна. Їх потрібно полити теплим глазуруванням.
Варіантів, чим можна змастити вироби з тіста для їх рум'яності, знайдеться чимало. Кожен з них має свої достоїнства. Вибирайте той, який подобається особисто вам.
Залиште відповідь