Це може відгукнутися серйозними проблемами зі здоров'ям.
Здавалося б, ну що такого — допити залишок з кухля? Але це може відгукнутися серйозними проблемами зі здоров'ям, інформує Ukr.Media.
Як правильно заварювати
Про користь і шкоду кави війни ведуться досі, але про те, що проблем варто чекати і від чаю, говорять менше — і даремно. Виявляється, він здатний завдати небезпечного удару по організму, якщо не дотримуватися правил його вживання. Вони здаються очевидними, але чомусь мало хто їх дотримується. По-перше, заварювати чай варто тільки окропом — так він усуне цвіль і бактерії, які зберігаються в листі після ферментації. Перевагу потрібно віддавати саме чайникам, тому як диспенсери часто гріють воду до 85 градусів, а цього недостатньо.
Коли слід пити
По-друге, пити чай варто відразу ж, як він заварився, тобто через три-п'ять хвилин. Остиглий чай не тільки втрачає свої корисні властивості, але і перетворюється в небезпечну зброю. Через окислення на поверхні з'являється плівка, яка створюється з білкових молекул, кальцію, заліза, магнію, а також кофеїну, гуаніну і теофіліну. Вони негативно впливають на систему шлунково-кишкового тракту, обволікаючи стінки кишечника і заважаючи всмоктуванню корисних елементів, і печінці, якій доводиться очищати організм від усього зайвого.
З моменту заварювання чаю запускається і таймер з його терміном придатності. Чай придатний для вживання і корисний наступні 15-20 хвилин. А вчорашній напій слід вилити і не пити у жодному разі — він перетворюється в первинний бульйон. Слід пам'ятати, що окислення і розмноження бактерій відбувається при кімнатній температурі, тому в крайньому разі чай або заварку можна поставити в холодильник.
Скільки разів заварювати
Хоч у мокрого чайного листа і короткий термін придатності, його можна заварювати кілька разів, правда, в обмежений проміжок часу. Все залежить від способу ферментації. Чорний чай найменше придатний для повторного заварювання, але ще один раз він дасть те, що потрібно. А ось зелений, білий і червоний чай можна заливати окропом три-чотири рази, з кожним заварюванням збільшуючи час очікування на одну-дві хвилини. Улун і пуер є рекордсменами — їх можна використовувати до 10 разів.
Залиште відповідь