Чому багаторазове відкладання моменту пробудження шкідливе для здоров’я?

Існує декілька способів, щоб позбутися звички багаторазового натискання на повтор будильника.

Скільки разів вранці ви натискаєте на кнопку "Повтор" в додатку Будильник вашого смартфону? Один? Два? П'ять разів? Якщо ви любите багато разів відкладати момент пробудження, то повинні знати, що це шкодить вашому здоров'ю. Ті недовгі хвилини, коли ви можете залишитися в ліжку, дарують вам неякісний сон, який неспроможний дозволити вашому організму по-справжньому відпочити, інформує Ukr.Media.

Експерти з питань сну попереджають, що люди, які схильні до натискання на повтор Будильника, можуть страждати від «ранкового нездужання», що знижує продуктивність і порушує режим дня. Якщо ви не знаходите в собі сили відмовитися від кнопки повтору, існує кілька простих способів, які допоможуть позбутися від цієї звички.

Більшість з нас заводять будильник на смартфоні і кладуть його поруч з ліжком, оскільки перед сном сидять в своєму гаджеті. Фахівці стверджують, що схильність залишати на ніч телефон поруч з собою є найгіршою зі звичок. Щоб не порушувати циркадний ритм, натискаючи постійно на повтор, потрібно або відкладати телефон в інший кінець кімнати, або встановлювати справжній будильник. Циркадний ритм — це природні години тіла, які допомагають організму в темряві засипати, а прокидатися при перших променях світла. Коли людина продовжує натискати на кнопку повтору, це збиває тіло з пантелику і не дає йому прокинутися, тому ви не відчуваєте себе протягом дня відпочилими і щасливими. Можливо, тепер ви зрозуміли, у чому причина вашої ранкової втоми і дратівливості.

Людина повинна спати 7-8 годин на добу, при цьому враховуються години безперервного сну. Тому при першому дзвінку будильника рахунок обнуляється і п'ятихвилинні або десятихвилинні проміжки короткого сну не приносять користі і не допоможуть підбадьоритися. Щоб відчути прилив сил і готовність почати день, краще використовувати різні фізичні вправи. Але цей спосіб не варто використовувати людям, які страждають безсонням.

Источник