Чому ховають на 3 день: важливе значення поминальних днів

Православному християнину легше пережити втрату в турботі про загробну долю покійного.

Страшно і боляче стояти перед могилою, в яку ось-ось опустять труну з тілом близької людини. Православному християнину легше пережити втрату в турботі про загробну долю покійного. До 40 днів він особливо потребує молитви і поминання, інформує Ukr.Media.

Близький помер. Що робити?

Чому прийнято ховати на 3 день покійного, написано нижче. Трохи пізніше ми повернемося до цього питання, зараз необхідно з'ясувати, що робити після того, як душа родича разлучилась з тілом.

Раніше небіжчик лежав вдома до поховання, у наш час його відправляють до моргу. Родичі починають займатися сумними справами, клопочуться про похорони і поминки. Про душу покійного якось забувають або не надають особливого значення її проханню про допомогу.

Згідно зі словами святого Макарія Олександрійського, який отримав одкровення про загробні долі душ, вони два дні знаходяться в тих місцях, які любили за життя. Інші душі залишаються вдома, прощаються незримо з близькими, які відвідують місця, де вони творили правду.

Душа просить допомоги, тільки ніхто не чує її крик. Ось що необхідно зробити після того, як перейшла у життя вічне близька людина:

  • Помолитися за упокій новоприставленного раба (раби) Божої. Найкоротша молитва виглядає так: «Упокой, Господи, душу спочилого раба твого/покійної раби Твоєї (ім'я) і пробач йому (їй) всі гріхи вільні і невільні, уподоб його (її) Царства Небесного Твого».
  • Обов'язково почитати псалтир за упокій душі. В ідеалі читається псалтир над тілом померлого всю ніч. У зв'язку з відправкою небіжчика до моргу читати псалтир над ним не представляється можливим. Але заочне прочитання ще ніхто не відміняв.
  • Постаратися подати записки про упокоєння в найближчі храми. По можливості замовити сорокоусти. До речі про останніх: бажано подати їх у сорок храмів і монастирів до сорока днів з дня кончини.
  • Все написане вище стосується тільки хрещених людей. Самогубців або нехрещених заборонено згадувати в церкві і читати над ними псалтир.

Чому ховають на третій день?

Ось ми і дійшли до питання про те, чому небіжчика ховають на 3 день. Як написано вище, існує переказ про перебування душі на землі два наступних після смерті дня. Вона у супроводі ангела може побувати скрізь, де захоче.

На третій день душа відправляється на уклін до Бога. Тому небіжчика ховають у цей день, йому потрібні посилені молитви з боку близьких.

Відспівування

Ми з'ясували, чому ховають на 3 день. Православну людину відспівують перед похованням. Чин відспівування звершується в церкві, воно є молебним послідуванням про душу померлого. Відбувається на третій день, перед переданням тіла землі. Вище написано про необхідність посилених молитов у цей день, з чим це пов'язано, ми розповіли.

Під час відспівування церква просить пробачить Бога про прощення гріхів покійного, дарування йому Царства Небесного. У послідуванні є слова «зі святими упокій», вони справжнє свідоцтво написаного вище.

Найчастіше на відспівуванні збираються люди, які рідко відвідують храм. Про таких прийнято говорити: вірують в Бога в душі. Послідування, що триває досить тривалий час, зовсім незрозуміло їм. Родичі переминаються з ноги на ногу, чекаючи закінчення відспівування. Щиро за покійного моляться тільки ті, кому він був дуже дорог за життя.

Поховання

Вище написано, чому людей ховають на 3 день. Залишилося з'ясувати, як вести себе на похоронах, чим можна допомогти близьким покійного.

Обов'язково попросіть священика зробити панихиду або літію на могилі. Для цього необов'язково брати з собою священика з храму, в якому відспівували новоприставленного раба Божого. Практично при кожному кладовищі є свій храм або невелика каплиця, де служить священик. Можна звернутися до нього.

Найбільша допомога для душі — щира молитва за упокій її душі. Дуже важко молитися, коли всередині все розривається від болю, сльози ллються градом, приходить усвідомлення, що там, під землею, назавжди залишилася дорога людина. В земному житті ніколи більше не побачити її.

Тіштеся зустріччю в житті майбутньому. Є повір'я, що посмертно людина зустрічається з усіма своїми рідними. І моліться за упокоєння душі новоприставленного, через біль і сльози, крім щиро віруючого родича покійному ніхто не допоможе (церковне поминання не рахуємо).

Поминки

Чому ховають на 3 день після смерті, написано у другому підрозділі статті. Поговоримо про поминки, бо стільки забобонів і дурниць пов'язано з ними, що стає дуже сумно.

Запам'ятайте, що категорично заборонено робити православним людям:

  • Поминати покійного горілкою. Взагалі не рекомендується випивати за упокій душі, за це прийнято молитися, але не вживати міцні напої.
  • З тієї ж серії — чарка горілки, вкрита шматком чорного хліба. Померлому таке підношення ні до чого, а нечисті духи будуть дуже раді. Коли ми ставимо чарку з хлібом перед фотографією небіжчика, підгодовуємо бісів замість того, щоб допомогти молитовно покійному.
  • Іноді поминки перетворюються на звичайне застілля. Родичі і друзі небіжчика обговорюють цілком звичайні теми, забуваючи, з якої причини зібралися за столом. Це не робить честі присутнім, бо основне їх завдання — пам'ятати про спочилого, просити Бога про прощення його гріхів, дарування Царства Небесного.

З 3-го по 9-й день

У заголовку статті згадується про поминальні дні, до таких належать 3-й, 9-й і 40-й.

Згідно з церковним переказом душа постає на поклін Богу на третю добу після смерті. Ось чому ховають на 3 день, про що написано вище.

Особливу старанність треба проявити до молитви за покійного протягом 40 днів після поховання. Це не означає, що після закінчення цього часу про небіжчика забувають, моляться про душі регулярно, поминаючи померлих родичів під час ранкового правила, читають Псалтир за них. Але перші 40 днів найвідповідальніші, якщо можна так висловитися. Душа проходить посмертні митарства, знайомиться з райськими обителями, оглядає пекло. На 40-й день вона знову постає перед Творцем, що визначає її подальшу долю. Самостійно допомогти собі душа не може, залишається сподіватися на близьких, що залишилися на землі.

Згідно з переказами з 3-го по 9-й день душа відвідує райські обителі, їй показують місця, уготовані обранцям Божим. Душа бачить святих, тріпоче і переживає за свою долю, каючись у гріховному проведенні часу, якщо таке мало місце у її житті.

З 9-го по 40-й день

Чому ховають на 3 день покійного, які дні вважаються особливими для поминання, як вести себе на відспівуванні, ми з'ясували. Стаття підходить до завершення, залишилося дізнатися, що відбувається з душею, з 9-го по 40-й день після поховання тіла.

Існує думка, що вона відвідує пекло, жахаючись того, що відбувається там. Запізніло журиться про своє грішне життя, прагне молитовної допомоги від близьких, щоб сподобиться райських обителей.

40-й день

Заключний день, що вимагає особливого молитовного зітхання про померлого, він відправляється до Бога. Творець вирішує, куди піде душа — в рай або в пекло. Ось чому необхідно в цей день відвідати храм, подати записку про упокій, в ідеалі — відслужити панахиду або літію на могилі. Якщо немає такої можливості, то зробити це в церкві.

Висновок

Читачі, які живуть християнським життям і які бувають у храмі, знали все викладене вище. Для тих, хто рідко відвідує церкву, інформація про те, чому ховають на 3 день і як підходити до поминання душі з християнської точки зору, стане корисною.

Источник