Чому наші сльози на смак солоні? Чому сльоза, у яких міститься сіль, не щипає очі?

Ви не задавалися таким питанням?

У нашому тілі міститься багато солі або близько 1 чашки солі. Крім того, всі наші виділення в організмі містять сіль від поту до сечі і від слини до сліз, передає Ukr.Media.

Сльози — це мастило для наших очей, без яких наші очі стануть надзвичайно сухими, і ми зможемо втратити зір. Сльози солоні, і це має фізіологічні, еволюційні та імунологічні причини. Існує три типи людських сліз — базальні, рефлекторні та емоційні.

Базальні сльози виділяються постійно в невеликих кількостях, змочуючи рогівку і захищаючи очі від пилу і бактерій.

Рефлекторні — це реакція організму на подразники, наприклад, чужорідні частинки, випаровування від цибулі або сльозогінний газ.

До третього типу належать сльози від емоцій, як негативних, так і позитивних — вони виділяються, коли людина плаче. В них містяться специфічні гормони пролактин і АКТГ в значно більшій концентрації порівняно з базальними і рефлекторними сльозами, що можна розрізнити навіть за запахом.

Незважаючи на наявність солі в сльозах, вона не щипає очі, бо в них міститься регульована кількість солі, на відміну від морської води, в якій міститься близько 3% солі.

Нарешті, ми знайшли відповідь на це питання…

Сльози солоні з-за наявності в них солей натрію і калію. Але в них є більш високий вміст води. Якщо говорити про біологічний склад, сльози містять органічні й неорганічні хімічні речовини, такі як ліпіди, лізоцим, муцин, лактоферин і багато інших ферментів.

Источник