Чому після сну болить спина в області попереку — основні причини

Дану ситуацію ігнорувати не можна.

Вранці вам важко пересуватися через біль в попереку? Неприємні відчуття в спині виникають, ще й коли ви довго посидите в одному положенні? З великою ймовірністю це ознаки хвороби Бехтерева. Що являє собою ця недуга, чому важливо своєчасно діагностувати і почати лікування захворювання?

Анкілозуючий спондилоартрит — це міжнародна назва хвороби. У першу чергу її можна відрізнити від болю в спині, які періодично можуть виникнути у кожного з нас, по тому, що хворобливі відчуття виникають вранці, після того, як людина встала з ліжка. Крім цього симптоми спондилоартриту проявляються після тривалої їзди, сидіння в одному положенні, підйому важких предметів або нахилів, інформує Ukr.Media.

Хвороба Бехтерева являє собою одну з різновидів артриту, при якій відбувається запалення суглобів хребта, що і стає причиною почуття скутості і болю. Проблема може проявитися ще в підлітковому віці. Але зазвичай недуга дає про себе знати у віці від 20 до 40 років. При цьому такий різновид артриту частіше зачіпає чоловіків, ніж жінок.

Ознаки анкілозуючого спондилоартриту:

  • біль в попереку і шиї вранці;
  • біль в тазі, сідницях, задній поверхні стегон;
  • почуття скутості в тілі;
  • хворобливі відчуття проходять через деякий час після того, як людина починає рухатися;
  • біль виникає, якщо встати вночі;
  • біль і припухлість п'ят, пальців ніг і рук;
  • запалення ока.

Вчені поки не знайшли причини, яка провокує виникнення захворювання. Передбачається, що анкілозуючий спондилоартрит відноситься до генетичних порушень. Щоб поставити діагноз, лікар призначає аналіз крові. У деяких випадках може знадобитися МРТ.

Недугу вкрай важливо діагностувати на ранніх стадіях і почати своєчасне лікування, що дозволить знизити швидкість розвитку хвороби і прискорити процес одужання. Терапія подібного різновиду артриту спрямована на полегшення больових відчуттів, усунення жорсткості і збереження рухливості і гнучкості хребта. В ході лікування застосовуються протизапальні та нестероїдні препарати. Приймати ці ліки можна виключно за призначенням лікаря. Крім того для поліпшення стану хворого фахівці зазвичай призначають регулярні фізичні вправи.

Источник