Чому шкідливі закуски краще тримати у спільній тарілці

Коли шкідливі закуски у спільній тарілці, вони менше приваблюють людей.

Якщо ви ділитеся марними для здоров'я чіпсами або сухариками з оточуючими, то ці "порожні калорії" виглядають для вас менш привабливими. А завдяки цьому ви будете їх вживати у меншій кількості, як показало дослідження вчених з Канади, інформує Ukr.Media.

Рівень захоплення людини різними "порожніми калоріями" на зразок чіпсів, фастфуду, сухариків, шоколадок залежить від того, наскільки привабливими вони нам здаються. Наприклад, коли вони лежать поруч на столі або знаходяться десь у безпосередній близькості. Дослідження вчених з Канади показало, що якщо людина вечеряє і бере їжу зі спільних для усіх тарілок, то їжа здається їй менш привабливою. Це пов'язано з тим, що у людини є власницькі інстинкти щодо їжі, і якщо вона не відчуває її своєю, страва не здається їй бажаною.

Нестача цих виняткових прав над "порожніми калоріями" призведе до того що люди будуть набагато рідше на них налягати. А це позитивно вплине не лише на талію, але й на здоров'я в цілому. Якщо ж шкідливі закуски лежать перед вами на вашій власній тарілці або на столі, і інші люди скористатися ними не можуть, то ви будете більш активно їх вживати.

Автори дослідження вважають, що звичка ділитися різними закусками у кафе і ресторанах зі спільних тарілок може стати одним з ефективних методів боротьби з переїданням. Звичайно, лише для представників західних цивілізацій. Наприклад, для китайців їжа зі спільних тарілок — щось буденне, і якщо за столом хтось зажадає принести йому їжу у окремій тарілці, то це можна вважати неповагою до оточуючих.

Источник