Ці ласощі раніше діти уплітали за обидві щоки, а сьогодні про них навіть ніхто не знає

Що раніше було справжньою дитячою мрією.

Багато хто говорить, що раніше діти нічого солодшого за моркву не їли, але це не так! Солодощі були, просто зараз про них усі забули через багато різних товарів. Давайте разом згадаємо, що тоді було справжньою дитячою мрією, інформує Ukr.Media.

Сучасні діти люблять молочний шоколад, бажано з начинкою, і щоб до солодкого додавалася іграшка чи хоча б наклейка. Однак раніше діти були не так розпещені, для них головне — щоб було смачно.

Палений цукор

Коли дітям дуже хотілося солодкого, вони брали звичайну ложку, наливали воду, додавали цукор і ставили на плиту. Потім вставляли сірник у масу, що підстигла — і чупа-чупс був уже в руці. А можна було просто облизувати ложку, обпалюючи язик.

Сухий кисіль

Одним із найсмачніших ласощів раніше вважався сухий кисіль. Якщо готувати його за інструкцією, то за кілька хвилин міг стати традиційний фруктовий напій. Проте ніхто із школярів кисіль не варив. Зазвичай брикет згризали сухим, не доносячи до будинку. Тоді коштували такі ласощі приблизно тридцять копійок, тому діти часто скидалися у дворі, щоб купити десерт на всіх.

Батон із цукром

Сьогодні батон, посипаний цукром, здається чимось дивним. Але раніше з десертами було важко, тому така їжа сприймалася на ура. Хтось просто посипав скибочку білого хліба чи батона цукровим піском. Ну а гурмани спочатку намазували хліб маслом і лише потім додавали солодощі. Можна сказати, що це було бюджетне тістечко. А для дорослих був альтернативний "бутерброд" — з чорним хлібом, олією та сіллю. Для багатьох з роками ці ласощі стали тим самим "смаком дитинства".

Варене згущене молоко

Раніше, якщо раптом захотілося вареного згущеного молока, його потрібно було варити самостійно. Прямо у банці. У каструлю набиралася вода, туди клалася банка солодкого молочного продукту і варилася протягом двох-трьох годин. Важливо не проґавити момент, коли десерт буде готовий. У багатьох сім'ях такі кулінарні експерименти закінчувалися плачевно: відтиранням підірваного згущеного молока від усіх кухонних поверхонь.

Аскорбінка

Радянські діти були постійними покупцями в аптеках. Разом із напальчниками для стрілянини вони обов'язково прихоплювали із собою аскорбінку. Ніхто не замислювався про дозування, оскільки для дітлахів це була лише найсмачніша цукерка, а не ліки.

Печиво "Ювілейне" з маслом

Коли не виходило "розкрутити" бабусю на пиріжки, а маму — на карамельного півника, доводилося задовольнятися печивом "Ювілейне". Трохи тюнінгу у вигляді масла — і Oreo було готове.

Йогурт

Про слово "йогурт" люди навіть не знали, але самі його робили. Рецепт такий: брали банку сметани по 35 копійок, частину з'їдали з булочкою, потім наливали туди варення — йогурт готовий!

Источник