Вага може збільшуватися через деякі неочевидні звички.
Швидше за все, усі зіштовхувалися з проблемою, коли навіть під час ефективної дієти і правильного раціону харчування зайві кілограми не лише не йдуть, але й продовжують з'являтися незалежно від спроб від них позбутися. Річ у тім, що на фігуру впливають не лише якість їжі, заняття спортом і певна кількість випитої води, але й багато інших щоденних і звичних для нас факторів, які, здається, не мають нічого спільного з нашою вагою. Щоб підтримувати організм у тонусі і зберегти струнку фігуру, радимо звернути увагу на кілька важливих факторів, інформує Ukr.Media.
Ввімкнене світло під час сну
Залишити ввімкненим невеликий світильник на ніч — звичайна практика. Хтось не полюбляє засинати у темряві, для інших важливо прокинутися усвітлій кімнаті. Але наявність освітлення у нічний час негативно впливає не лише на психіку і роботу серцево-судинної системи. Вченими дослідним шляхом було доведено, що світло призводить до порушення обміну речовин, через що можливе збільшення ваги майже удвічі. Такі збої можуть статися у людей незалежно від того, чи дотримуються вони правильного раціону або ведуть активний спосіб життя. У зоні ризику більшою мірою залишаються ті, хто звик вечеряти пізно, незадовго до сну та ще й у великих кількостях.
Неправильна температура у приміщенні
Чи помічали ви, що за високих температур ви рідше відчуваєте почуття голоду? І навпаки — щойно температура знижується, бажання з'їсти щось стає постійним. Підсвідомо вам здається, що їжа допоможе зігрітися і отримати відсутню енергію. Тому, якщо ви користуєтеся кондиціонером, намагайтеся підтримувати теплу температуру повітря у приміщенні, яка буде трохи вища, ніж стандартна і комфортна для вас. Річ у тім, що надто комфортний температурний діапазон, який не спонукає вас до жодної дії, зменшує кількість спалюваних жирів у організмі.
Постійні відрядження та подорожі
Багато людей полюбляють відрядження і подорожі, а зміна буденного розпорядку дня надихає і піднімає настрій. Але виявляється, що крім позитивних емоцій, часті роз'їзди можуть привести організм до постійних збоїв і перебудови, які ми не завжди переносимо без наслідків і ускладнень. Особливо це стосується переїздів, що тривають кілька днів. Зміна клімату, часових поясів, води і їжі викликають стрес, організму потрібен час для того, щоб звикнути до нового середовища. Але щойно це відбувається, ви знову змінюєте локацію. До того ж у дорозі не у кожного є можливість дотримуватися графіка харчування: постійні перекуси або рідкісні, але рясні прийоми їжі у результаті призводять до відкладення жиру і набору ваги. Ще одним пунктом може стати малорухливий спосіб життя. Якщо ви летите на конференцію і лише й робите, що пересідаєте з однієї машини в іншу, візьміть з собою спортивну форму. У більшості готелів є невеликі спортивні зали.
Відсутність порційного поділу
Звичка ділити будь-яку їжу на порції виявилася однією з найважливіших і водночас часто недооціненою під час складання раціону. Навіть дуже корисні і низькокалорійні продукти дієтологи радять вживати у певних кількостях та пропорціях. Наприклад, авокадо, вівсянка, кіноа, горіхи або темний шоколад навряд чи вам здаються небезпечними для фігури, але їх надлишок призведе до швидкого набору ваги. Уся справа у високій калорійності. Саме у таких випадках порційність — єдиний і простий вихід, який не буде обмежувати вас у їжі і стабілізує ваговий показник, адже головне у будь-якій справі — золота середина.
Паралельне виконання декількох завдань
Ви можете ставитися до їжі лише як до джерела енергії і сил, не надаючи особливого значення тому, що і де ви їсте. Але такий підхід навряд чи позитивно позначиться на вашому організмі. Уся справа у почутті насичення, яке ніколи не прийде, якщо ви паралельно займаєтеся справами і їсте. Швидше за все, ваша увага буде сконцентрованою на телефонному дзвінку або заповненні таблиці, тому ви не помітите, як з'їсте обід, і відчуєте голод через невеликий проміжок часу. Звичайно, у міському ритмі встигнути виконати усі поставлені завдання майже неможливо, і на це завжди буде занадто мало часу, але від того, що ви виділите зайві 15 хвилин на повноцінний прийом їжі, ви лише виграєте: організм отримає потрібні компоненти для подальшого функціонування, і вам не доведеться постійно перекушувати похапцем.
Неправильне розташування продуктів у холодильнику (і покупки із запасом)
Думка про те, що у холодильнику є смачна їжа на будь-який випадок життя, завжди гріє душу, але чи є взаємозв'язок між великою кількістю продуктів і зайвою вагою? Так, і це правило успішно працює. По-перше, ви на підсвідомому рівні знаєте і пам'ятаєте про те, що у будь-яку хвилину зможете перекусити або приготувати щось дуже швидко (якщо ви думаєте лише про корисні і насичені вітамінами продукти, вам пощастило). По-друге, щойно ви відкриваєте холодильник, то спочатку подивіться на ті бокси, які стоять на рівні ваших очей. Якщо там зберігається вчорашня вечеря або солодкі йогурти, спробуйте замінити їх на овочевий кошик і поставити на цю ж полицю інші покупки. Таким чином ви зможете обрати дійсно те, що хочете, а не те, що першим потрапило на очі. Заповнювати холодильник із зпасом не варто ще й через термін зберігання, який не завжди дозволяє зберігати продукти невизначену кількість часу.
Залиште відповідь