Ці продукти небезпечно розігрівати на наступний день

Є продукти, які взагалі не можна нагрівати повторно, а є такі, що потребують підготовчого етапу.

Все, що не доїли сьогодні, можна просто розігріти в мікрохвильовій печі завтра. Так думають усі, хто харчується вдома, але є один нюанс. Деякі продукти не люблять подібного поводження — і ними можна отруїтися, якщо не знати важливих деталей, інформує Ukr.Media.

Рис

Рис подобається бактеріям Bacillus cereus. Продукт потрібно готувати ретельно — інакше залишаться їхні спори. Якщо протягом двох годин не забрати страву в холодильник, мікроби розмножаться. Мікрохвильова піч їх не вб'є: потрапивши в організм, вони викличуть отруєння. Вірні ознаки інтоксикації — блювання та діарея через кілька годин після їжі. Відомі й смертельні випадки.

Яйця

Варені яйця зберігають у холодильнику трохи більше доби. Після охолодження їх гріти вже не можна, інакше білок окислиться і з'являться канцерогени.

Гриби

Розігріті гриби неприємно їсти — але це не найгірше, що з ними станеться в мікрохвильовій печі. Як і у випадку з яйцями, білки руйнуються, а їхнє місце займуть небезпечні продукти окиснення.

Капуста

Капуста корисна — але лише доти, доки ви не поклали її в мікрохвильову піч. Овоч багатий на нітрати, які знижують ризик раку та нормалізують тиск. Але при повторному нагріванні ці речовини перетворюються на небезпечні нітрозаміни: вони провокують пухлини та руйнують печінку.

Картопля

Картопля — дешевий і поживний продукт, але жарти з ним погані. Як і рис, його не можна залишати надовго за кімнатної температури: є ризик підхопити ботулізм. Отруєння викликає бактерія, що виробляє небезпечний токсин. Він уражає всю нервову систему, включаючи головний мозок. Якщо мікроби вже розмножилися, мікрохвильова піч їх не вб'є — так що страви з картоплі краще відразу охолоджувати.

Морепродукти

Приготовлені морепродукти потрібно одразу прибирати в холодильник і тримати там не більше доби. Деякі види риб — наприклад тунець, скумбрія та сайра — при кімнатній температурі виробляють гістамін, який викликає алергію. Але, крім нежиті, печіння в роті, можуть проявитися і куди неприємніші симптоми — блювання, діарея і знижений тиск.

Курятина

Розігрівати страви з курки ніхто не забороняє, але температура має бути не меншою за 75 градусів. Для правильності можна використовувати спеціальний термометр. Курятину потрібно не просто розігріти, але, по суті, ще раз приготувати — тільки в цьому випадку ризик отруєння буде мінімальним.

Рослинна олія

Оливкова, лляна та рапсова олії при нагріванні виділяють акриламід. Ця речовина викликає рак у тварин, експерти припускають, що й у людей також. Чим більше у блюді олії, тим вищий ризик, тому краще зайвий раз поберегтися.

Дитяче харчування

Будь-яке дитяче харчування — грудне молоко, суміші, пюре — можна розігрівати лише один раз. Те, що дитина не доїла, містить бактерії з її рота. Температура нагрівання може бути недостатньою, щоб їх вбити, і при цьому зруйнується частина корисних речовин. А поживну суміш можна зберігати в холодильнику лише дві години — якщо вона простояла там довше, її потрібно не гріти, а одразу викидати.

Источник