Психологічні проблеми можуть проявлятися певними соматичними симптомами.
Кожна четверта людина в Англії щороку відчуває якісь проблеми з психічним здоров'ям, а у нашій країні депресія, тривожність і сильний стрес турбують близько 38 % респондентів. Тривога турбує населення земної кулі частіше, ніж може здатися, і симптоми не обмежуються хвилюванням, неможливістю відпочити і страхом. Генералізований тривожний розлад може проявлятися фізично, і є шість ознак, за якими ви можете зрозуміти, що відчуваєте психологічні проблеми, інформує Ukr.Media.
Головний біль
Головний біль — один з основних психічних і фізичних симптомів тривожного розладу. Нестача сну, надмірне розумове навантаження, напруга у плечах і у верхній частині спини, а також відчуття підвищеного страху — усе це симптоми тривоги, які можуть вилитися у головний біль. Здебільшого це головний біль напруги — зазвичай, він минає через кілька годин, але може тривати й кілька днів. Якщо ваша голова болить кілька разів на тиждень або ви вважаєте біль вкрай інтенсивними, вам необхідно звернутися до терапевта або до невролога.
Плутане дихання
Панічні атаки характеризуються не лише підвищеним занепокоєнням, але й коротким поверхневим диханням, яке важко контролювати. Національна служба охорони здоров'я зараховує задишку і помітно сильне, швидке або нерегулярне серцебиття до симптомів тривожного розладу. Якщо вам здається, що ви не можете зробити досить глибокий вдих, або ви регулярно відчуваєте тиск в області грудей, це привід звернутися до лікаря.
Проблеми зі сном
Нестача сну може сигналізувати про тривожність. Зверніть увагу на свій режим сну і оцініть, чи відчуваєте ви проблеми з засинанням і чи не прокидаєтеся ви по кілька разів протягом ночі. Якщо ви не відчуваєте себе відпочилими після пробудження, є привід для занепокоєння. Спробуйте попрацювати над якістю свого сну. Якщо ваші зусилля не дадуть плодів, а втома продовжить накопичуватися, вам варто звернутися до лікаря. Майте на увазі, що безсоння вважається фізичним симптомом генералізованого тривожного розладу.
Бруксизм
Вам також варто знати, що м'язовий біль, напруга і сухість у роті — фізичні ознаки тривожного розладу. Якщо ви часто стискаєте щелепи протягом дня або ночі, а, можливо, навіть починаєте скреготати зубами уві сні, це явний сигнал до дій. Бруксизм може призвести не лише до стирання зубів та болю у вухах, але й до головного болю та болю у м'язах обличчя, а також порушення сну. Якщо у вас є така проблема, зверніться до стоматолога, який призначить вам спеціальну капу або шину. Крім того, ви можете спробувати розслаблення м'язів або когнітивно-поведінкову терапію, щоб зменшити стрес і тривогу.
Проблеми з травленням
Ми часто чуємо, як люди кажуть, що відчувають занепокоєння у шлунку або кишківнику. Важливо знати, що тривога може порушити баланс травлення, сповільнюючи або надмірно прискорюючи його. З одного боку це може призвести до здуття живота, закрепу і болю, з іншого — до діареї і частих походів до вбиральні. Якщо ви багато турбуєтеся, ваша травна система теж починає "нервувати". Перш ніж шукати проблему у шлунково-кишковому тракті, потурбуйтесь про стан свого психологічного здоров'я — можливо, рішення знайдеться саме у цій площині.
Уникнення або часта зміна планів
Це досить неочевидна ознака, оскільки соціальне життя не вважається фізичним симптомом хвороби, однак якщо ви весь час уникаєте планів або змінюєте їх, це помічаєте й ви, й ваше оточення. Коли рівень занепокоєння зашкалює, ви можете знайти будь-яке виправдання, щоб не зустрічатися з друзями або не йти на ділову зустріч, тому що це підвищує рівень тривоги. Ви також можете раптово змінити свій маршрут, щоб уникати місць, що викликають занепокоєння. Вам також може бути складно відчувати стрес на роботі, і ви можете взяти відпустку через хворобу, посилюючи занепокоєння про стан свого здоров'я і продовжуючи знижувати свою самооцінку у зв'язку з поганим самопочуттям. Якщо ця ситуація здається вам знайомою, обов'язково зверніться до лікаря і розкажіть про ті симптоми тривожного розладу, які вас турбують.
Залиште відповідь