Деякі речі які не варто робити одразу після їжі

Яких помилок слід уникати.

Про те, яких помилок слід уникати, якщо ви щільно поїли, інформує Ukr.Media.

Їсти фрукти

Свіжі фрукти, якими так люблять завершувати трапезу, категорично заборонено їсти після щільного обіду. Потрапивши в шлунок разом з їжею, вони можуть спровокувати бродіння, бурління і здуття в животі.

Щоб травлення не порушувалося, фрукти потрібно їсти за пів години до обіду або через кілька годин після їжі. Якщо скоштувати їх перед їжею, то збагатите травний тракт клітковиною, а вітаміни швидко засвояться — користь очевидна.

Займатися спортом

Добре поївши, не варто кидатися на підкорення спортивних вершин. Не випадково після обіду ми розслабляємося і стаємо сонними — працює парасимпатична система. Вся енергія йде на перетравлення їжі.

За нашу активність відповідає симпатична система: після їжі вона якраз відпочиває. Природою все продумано: організм повинен відпочити і спокійно перетравити цю їжу.

Лягати спати

Попри попередній пункт, дрімати після їжі теж не рекомендується. Точніше, не варто це робити в горизонтальному положенні.

Якщо вляглися в ліжко, весь шлунковий сік потрапить назад в стравохід. З-за цього можете страждати від печії і "кислоти" в роті. Навіть якщо дуже хочеться спати, почекайте хоча б пів години: посидьте або погуляйте повільним кроком, подихайте повітрям.

Водні процедури

Коли їжа надійшла в шлунок, йому необхідний потужний приплив крові для перетравлення. Якщо вирушите в гарячу ванну, кров піде до кінцівок. А в області шлунка кровотік знизиться, травні процеси загальмуються.

Перш ніж відправлятися в душ, почекайте хоча б 30 хвилин. Лікарі також рекомендують не заходити у водойми на повний шлунок: є ризик відчути спазми.

Влаштовувати чаювання

У шлунку після їди сконцентровано максимальна кількість шлункового соку. Коли п'єте, його концентрація знижується через розведення рідиною. Це порушує травлення.

Вживання чаю ще й перешкоджає правильному засвоєнню заліза з продуктів. З-за цього можете відчути втому і сонливість, запаморочення.

Дайте їжі перетравитися — і лише тоді пийте чай або каву. Якщо був легкий перекус, достатньо 30 хвилин. Після рясного застілля краще почекати півтора-два години.

Курити

Завзятих курців так і тягне подиміти після обіду, але робити цього не варто. Нікотин, потрапляючи в організм, провокує судинні спазми.

Травні ферменти починають вироблятися гірше, тому шкода від однієї сигарети набагато більша, ніж зазвичай. Можливий розвиток захворювань ШКТ. Намагайтеся замінити сигарету після обіду шматочком гіркого шоколаду.

Чистити зуби

Нас з дитинства навчають: потрібно чистити зуби після їжі. Насправді, якщо будете старатися після кожного перекусу, зробите тільки гірше.

Після їжі в роті присутня кислота, яка розм'якшує верхній шар зубів. Емаль стає особливо вразлива — і маніпуляції щіткою травмують її.

Чистити зуби потрібно хоча б через 30 хвилин після їжі, щоб слина в роті встигла нейтралізувати кислоту, а зуби — відновити захисний шар.

Керувати машиною

За кермом важлива максимальна концентрація на процесі, а після їжі мозок працює гірше. Це відбувається із-за погіршення його кровопостачання: всі сили спрямовані на перетравлення.

Швидкість реакції і уважність водія знижуються, а ризик аварій збільшується. Сідайте за кермо хоча б через 30-40 хвилин після обіду.

Источник