До яких проблем зі здоров’ям може призвести робота, яку ви не любите

Недарма кажуть, що робота має приносити задоволення.

Не всім щастить займатися улюбленою справою. Та й на улюбленій роботі бувають важкі періоди. Але якщо неприязнь до того, чим ви займаєтеся, триває довго, все це позначається на вашому стані. Як мінімум, з'являється стрес. Адже ви змушені щовечора думати про те, що підете туди, куди не хочете, постійно коситеся на годинник в очікуванні кінця робочого дня, насилу виконуєте доручення, інформує Ukr.Media.

Ваша напруга переходить з роботи на домашнє життя — ви роздратовані, від чого страждають і всі довкола. Але стрес — далеко не єдина патологія, яку здатна викликати нелюбима робота. Вона сприяє розвитку реальних захворювань.

Мігрень

У ненависній атмосфері тіло завжди знаходиться в напруженому стані. Напруга і внутрішній тиск виникає ще й від постійних спостережень за більш успішними колегами або начальством, заздрості, думок про те, що ось на іншій посаді було б усе інакше, але мізерні шанси до неї дорости (за статистикою, 40% людей, незадоволених своєю роботою, не просуваються по кар'єрній драбині). Через усе це починають турбувати головні болі, що переростають у хронічні мігрені.

Втрата пам'яті

Концентрація уваги на ненависному робочому місці найчастіше знижена, втома підвищена — це дає велике навантаження на мозок, що з часом негативно позначається на його роботі, зокрема загрожує втратою пам'яті.

Болі у м'язах і суглобах

Вони з'являються від сильної напруги, яка стає постійною (не проходить навіть вдома). Звідси з'являються болі, бруксизм, остеохондроз.

Застуда

Доведено, що організм у постійному стресі стає слабкішим, імунітет знижується, що робить вас легко доступними для будь-яких вірусів.

Крім того, стрес посилює симптоми будь-яких хронічних захворювань, які у вас є.

Хворе серце

Ті, хто боїться внести якісь зміни в роботу, щоб поліпшити її, або взагалі спробувати її змінити, часто страждають заниженою самооцінкою. Будь-яка невдача у справі для них — стрес, приниження, часом агресія. Але якщо емоції не висловлюються, а накопичуються всередині, вони перетворюються в порушення роботи серцево-судинної системи, підвищується тиск. Це загрожує різними захворюваннями серця у майбутньому.

Зниження лібідо

Напруга від неулюбленої роботи майже завжди переноситься у домашні стіни. Зрозуміло, це позначається на якості інтимного життя не кращим чином.

Нервове виснаження

Атмосфера, яка не подобається, рано чи пізно призводить до постійного відчуття втоми. Навіть вихідні на дивані, під час яких ви нібито повинні відновитися, не допоможуть, а займатися якимись активностями може просто не бути настрою. У будні все починається знову, і так ви опиняєтеся у виснажливому замкнутому колі.

Порушення роботи шлунка

Від стресу з'являється дві крайності — викид адреналіну (як реакція на небезпеку, а саме так ви бачите роботу) пригнічує апетит, і ви можете стрімко схуднути. Другий варіант — гормон стресу кортизол, навпаки, посилить апетит, і ви будете заїдати всі переживання.

У будь-якому випадку, нервова система має прямий зв'язок зі шлунком і його мікрофлорою. Ви переживаєте — вона псується. Запори, здуття, розлади шлунка стануть вашими супутниками.

Цистит

Тривога через неправильно виконану роботу, страх перед розмовою з начальством викликають бажання втекти, «піджати хвіст». І таке підтискання відразу позначається на здоров'ї саме нижньої частини тіла, викликаючи болі у спині, цистити.

Як поліпшити ситуацію

  • Змінити ставлення. Якщо не можна змінити роботу, спробуйте зробити її більш комфортною. Дали забагато справ? Просіть дати вам помічника. Некомфортний кабінет? Облаштуйте його на свій розсуд. Неприємні колеги? Працюйте в навушниках і ні з ким не спілкуйтеся.
  • Бути активними. У кабінеті більше рухайтеся, регулярно вставайте, хоча б щоб підійти до вікна. Можете дозволити собі невелику прогулянку вдень.
  • Шукати способи зняти напругу. Але виключно здорові. Ніяких шкідливих звичок — ви навіть не помітите, як вони переростуть у залежність. Навчіться відчувати своє тіло, займіться спортом, активно відпочивайте (лежати на дивані у вихідні марно, це тільки погіршить ситуацію), знайдіть захоплення, щоб відволікатися і забувати хоча б у вихідні про роботу. До того ж, раптом воно з часом переросте в перспективну справу.
  • Позбуватися емоцій. Поділіться своїми переживаннями з близькими. Не тримайте все в собі. Не можете з ними, сходіть до фахівця. Зрештою, знайдіть тематичні форуми в інтернеті і розповідайте про себе анонімно.
  • Міняти роботу. Якщо душа вже ніяк не лежить до цього місця, ще й додалися захворювання (або загострилися хронічні) — це знак, що з роботою потрібно розлучатися. І справа часто не в компанії, а саме у професії. Спробуйте знайти себе в чомусь іншому. Складно? Згадайте, чим ви захоплювалися в дитинстві. З ваших занять легко можна виокремити кілька професій. Закінчіть курси або спочатку влаштуйтеся стажером для досвіду. Так, це може бути складним рішенням, але ваш здоров'я важливіше.
  • Джерело