Фрази, які не варто говорити начальнику

Пам'ятайте, що начальник – це така ж людина, як і ви.

Більшість працівників має досить приблизне уявлення про те, як слід правильно спілкуватися з керівниками. Переважно підлеглі діляться на дві категорії: одні бояться відстоювати власну думку і завжди пасують в конфліктних ситуаціях; інші поводяться демонстративно непокірно і люблять посперечатися при будь-якій можливості. Перші мають всі шанси завершити свою кар'єру в якості килимка, об який витирають ноги всі, кому не лінь. А другі роблять собі ведмежу послугу, викликаючи ворожість у всіх, кому доводиться мати з ними справу, інформує Ukr.Media.

Хотілося б знайти золоту середину. Можливо, цьому посприяє підбірка з семи фраз, які ні за яких обставин не варто говорити людині, яка має великий вплив на вашу кар'єру, і не є вашим родичем. Якщо будете читати уважно, також почерпнете кілька корисних стратегій поведінки, які допоможуть вам стати цінним працівником.

Як це робиться?

Як тільки чітко розумієте, в чому полягає завдання, яке дає вам ваш начальник, говоріть: «Звичайно, без проблем. Можете на мене розраховувати». Тоді йдіть на своє робоче місце, обміркуйте спосіб виконання завдання і звичайно ж втілюйте його в життя. Таким чином ви проявите себе як відповідальний працівник, який приносить більше користі, ніж клопоту. Ваш начальник це оцінить.

У мене немає на це часу

Ось вам маленький секрет: всім завжди на все не вистачає часу. Нас усіх періодично просять зробити те і це, збігати в банк, відксерити ось той документ, зателефонувати постачальнику або клієнту, зробити каву. Таке вже життя, що поробиш. Просто уточніть наскільки важливе прохання і відповідно розставте пріоритети. Якщо для його виконання доведеться чимось пожертвувати, нехай так і буде, просто прямо скажіть про це начальнику.

Ні

Важко уявити ситуацію, в якій доречно було б відмовити босові. Тільки якщо мова йде про щось поза законом чи моральним принципом. Можете уточнювати сказане, висловлювати незгоду, обговорювати інші можливі варіанти, однак не варто прямо відмовлятися виконувати прохання. Хіба що у вас є бездоганне резюме і ще кілька пропозицій роботи в запасі. Відмова не принесе вам нічого, крім неприємностей.

Не паліть мостів

Навіть якщо ваш керівник є найбільшим покидьком на планеті. Навіть якщо він поводиться жорстоко і прикро, зганяє на підлеглих свої дитячі комплекси та тримає їх за особистих рабів. Навіть якщо це вже остання крапля, і ви готові звільнитися з роботи, не паліть мостів. Світ тісний, доля може звести вас знову найбільш несподіваним чином…

Я йду до директора

Немає нічого страшного в тому, щоб звернутися до начальства вашого керівника. За умови, що ви робите це з його відома, відкрито і з належною повагою. Проте якщо хочете поскаржитись нишком, звернення до вищого начальства вам навряд чи допоможе. Якщо конфлікт не сумісний з нормальною роботою, звільняйтеся. Якщо йдеться про порушення закону — подавайте в суд.

Це не я, це все він

Якщо ви допустили помилку, визнайте її. Якщо вашої провини немає, поясніть це. Однак не варто показувати пальцем на колег. Так, багато деяких політиків і керівників чинять саме так, однак це вказує на непрофесіоналізм і відсутність хороших манер. Не обов'язково брати з них приклад.

«Він — справжній ідіот»

Про кого б не йшлося: про працівника, клієнта, постачальника, і кого завгодно, ні на секунду не допускайте думки, що можете скаржитися або пліткувати з начальником, як ви це робите з давніми друзями. Ні про яку дружбу на роботі не може бути й мови. Є великі шанси, що ви висловите неповагу щодо того, хто є більш цінним для компанії, ніж ви самі. Крім того, ваш керівник однозначно задумається, а як же ви відгукуєтеся про нього за його спиною, а тоді вже забудьте про довіру і лояльне відношення.

Пам'ятайте, що начальник — це така ж людина, як і ви. Різниця полягає в більш високій посаді, що вимагає більш вдумливої взаємодії. Загалом кажучи, зберігайте професіоналізм, працюйте з користю для компанії, і не забувайте про повагу, і отримаєте те ж саме у відповідь.

Источник